Postawienie centrum rozrywki Nautilus w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego miasto Gdańsk i wrocławska PFI Future szykują wspólnie od czerwca 2017 roku. W założeniu miejska spółka Arena Gdańsk odda grunt w Letnicy – który wcześniej należał do miasta – i przygotuje go pod budowę. Prywatny partner miał zapewnić finansowanie, odpowiadać za budowę i utrzymanie obiektu.

Inwestycja pochłonąć ma ok. 450 mln zł. Grunt, który trafi w ręce inwestora, szacowany był na ok. 37 mln zł. Założenia mówiły, że kolejne 50–60 mln zł dołoży PFI Future, zaś pozostałe środki będą pochodzić z kredytów bankowych.

Obecnie finansowanie nadal nie jest dopięte. Firma zapewnia, że zgromadziła już środki na pokrycie wkładu własnego, do którego zobowiązała się w umowie inwestycyjnej, natomiast zabezpieczenie kredytu ciągle jest przedmiotem negocjacji prowadzonych z instytucjami finansowymi.

Jak zapewniła trojmiasto.wyborcza.pl Anna Guzik z PFI Future, aktualnie firma jest na etapie zakończenia prac projektowych i zbierania decyzji administracyjnych niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę. W tym roku ruszą prace przygotowawcze – w tym uzdatnianie terenu przez Arenę Gdańsk. Następnie, w 2020 roku, rozpoczną się roboty budowlano-kubaturowe.

 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl