Chodzi o Renaissance Warsaw Airport Hotel, który został wybudowany naprzeciwko terminalu Lotniska Chopina w Warszawie. Hotel będzie miał osiem kondygnacji, 16,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej i 225 pokoi.

- W skali kraju będzie to pierwszy pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z portem lotniczym i pierwszy obiekt należącej do sieci Marriott luksusowej marki Renaissance. Hotel tak naprawdę jest już przygotowany na otwarcie. Przechodzimy ostatnie audyty różnych instytucji m.in. straży pożarnej. Czekamy na przyjazd specjalisty ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych hotelu Marriott, który jako ostatni sprawdzi przygotowanie hotelu pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Jeżeli udzieli nam zgody na otwarcie hotelu, wówczas będziemy się przygotowywać na szybkie otwarcie. Chciałbym i tak planujemy, aby do wakacji ten hotel działał pełną parą – powiedział prezes.

Przypomniał, że nowy hotel wybudowany jest w sąsiedztwie już działającego czterogwiazdkowego Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. To pierwszy hotel tej marki w Polsce. Obiekt posiada 236 pokoi i 15 sal konferencyjnych o powierzchni prawie 1000 mkw. W momencie otwarcia w 2003 roku, był jedynym hotelem zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska w Polsce. Rokrocznie z usług hotelu korzysta blisko 100 tys. gości.

- Po otwarciu hotelu Renaissance funkcjonować będą dwa różne hotele, które będą się uzupełniać swoją ofertą. Ten hotel będzie miał inną cenę niż Courtyard. Celujemy w zupełnie inny segment klientów. Już teraz mamy bardzo duże zainteresowanie wśród klientów, którzy są gotowi zapłacić za ofertę pięciogwiazdkową – powiedział prezes.

 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl