Spółka Atlas Estates jest właścicielem dwóch hoteli - Hilton w Warszawie oraz Golden Tulip w Bukareszcie w Rumunii. Jak podała firma, w 2011 roku odnotowano poprawę wyników warszawskiego hotelu w stosunku do 2010 roku i oczekuje się, że tendencja ta będzie się utrzymywać.

„Poprawę w segmencie działalności hotelarskiej zanotowano przede wszystkim w następstwie wzrostu średnich stawek hotelowych, uzyskania dodatkowych przychodów z organizowania imprez okolicznościowych i konferencji, jak również niewielkiego wzrostu poziomu wykorzystania pokoi" - czytamy dalej.

W 2011 roku poziom wykorzystania pokoi w hotelu Hilton w Warszawie spadł z 69 proc. w 2010 roku do 67 proc. „Pomimo trudnych warunków prowadzenia działalności, poziom wykorzystania pokoi w Hotelu Golden Tulip w 2011 roku wzrósł do 63 proc., w porównaniu z 55 proc. w 2010 roku" - czytamy dalej.

Hotel Hilton, wzniesiony w warszawskiej dzielnicy Wola, jest najbardziej prestiżowym aktywem Grupy. Pierwszy w Polsce hotel sieci oferuje 314 pokoi, infrastrukturę konferencyjną, klub fitness i spa Holmes Place, kasyno oraz sklepy, które zajmują 4500 mkw.

Jak informowaliśmy, w przyszłości przy hotelu planowana jest budowa wieży mieszczącej powierzchnię biurową. Obiekt ma mieć 42 kondygnacje.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL