PARTNERZY PORTALU

Resi Capital buduje drugi filar biznesu. Mieszkania nie tylko na wynajem

Resi Capital buduje drugi filar biznesu. Mieszkania nie tylko na wynajem
Mieszkania w projekcie Quorum w sprzedaży już niebawem, mat.pras.
  • Autor: PropertyNews.pl/aw
  • Dodano: 24 cze 2022 08:13

Resi Capital, spółka należąca do Cavatina Group, budująca do tej pory portfel inwestycji PRS, dywersyfikuje działalność wchodząc dodatkowo na rynek sprzedaży mieszkań.

  • Autor: PropertyNews.pl/aw
  • Dodano: 24 cze 2022 08:13
  • W pierwszym kroku spółka udostępni potencjalnym nabywcom 341 mieszkań przygotowywanych w ramach wielofunkcyjnego projektu Quorum we Wrocławiu.
  • Celem Resi Capital jest budowa co najmniej 10 tys. mieszkań w projektach realizowanych samodzielnie, jak również w ramach współpracy z partnerami strategicznymi pozyskanymi przez Cavatina International.
  • Strategia zakłada przeznaczenie zdecydowanej większości lokali na wynajem, podczas gdy wybrane projekty mogą zostać przeznaczone na sprzedaż klientom indywidualnym.

W styczniu 2022 r. spółka uruchomiła pierwszą platformę umożliwiającą przeprowadzenie pełnego procesu rezerwacji mieszkania na wynajem on-line. Platforma spotkała się z dobrym przyjęciem, a świetnie zlokalizowane w centrach największych polskich miast inwestycje o wysokim standardzie – z dużym zainteresowaniem.

Szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Od uruchomienia platformy Resi Capital prezentującej między innymi mieszkania powstające w ramach kompleksu mixed-use Quorum nad brzegiem Odry we Wrocławiu, otrzymaliśmy wiele zapytań o możliwość ich zakupu. Oferta mieszkań w Polsce stopniowo się kurczy pomimo wciąż dużego zapotrzebowania. Coraz mniej też jest tak dogodnych, świetnie skomunikowanych obiektów premium, jak nasze inwestycje. Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom konsumentów i niektóre z naszych projektów będziemy przeznaczać na sprzedaż mieszkań nabywcom indywidualnym - mówi Bartłomiej Wentlandt, wiceprezes Resi Capital.

- Posiadając w ramach grupy kompetencje niezbędne na każdym etapie procesu inwestycyjnego: od zakupu gruntu, poprzez projektowanie i wykonawstwo, aż po wykończenie i zarządzanie lub sprzedaż, mamy dużą elastyczność w kształtowaniu naszego biznesu. Z kolei dywersyfikacja portfela pozwala nam na wykorzystanie rynkowej szansy i optymalizację przepływów finansowych pod kątem dalszej strategii rozwoju - dodaje Bartłomiej Wentlandt.

Plan na sprzedaż mieszkań

W sumie do 2023 r. w obu obszarach działalności zostanie oddanych do użytkowania 2 tys. nowych mieszkań, natomiast do 2025 r. – już ponad 5 tys. W budowie są już projekty we Wrocławiu, Łodzi i Katowicach, z czego mieszkania na sprzedaż zostaną zaoferowane w pierwszej kolejności w ramach projektu Quorum we Wrocławiu. Docelowo, przy wsparciu nowego podmiotu w ramach Grupy Cavatina – Cavatina International – odpowiadającego za stworzenie platformy inwestycyjnej i pozyskanie partnerów kapitałowych oraz możliwe wyjście na rynki poza Polską, Resi Capital ma zbudować przynajmniej 10 tys. mieszkań na wynajem i sprzedaż.

Projekty przygotowywane przez Resi Capital wyróżniają się wysoką jakością, ciekawą architekturą oraz energooszczędnością i prośrodowiskowymi rozwiązaniami. Wszystkie obiekty budowane przez spółkę będą podlegały ocenie w ramach międzynarodowego systemu BREEAM – takie podejście nie jest jeszcze standardem na rozwijającym się w tym zakresie polskim rynku mieszkaniowym. Firma sukcesywnie realizuje zaplanowane inwestycje jednocześnie pracując nad procesami akwizycji kolejnych gruntów.

- Z dużą uwagą podchodzimy do wyboru atrakcyjnych terenów pod kolejne projekty. Na rynku najmu instytucjonalnego wiele projektów powstaje na gruntach przeznaczonych pod usługi. My, chociaż koncentrowaliśmy się od początku na tworzeniu portfela PRS, kupowaliśmy jedynie grunty z przeznaczeniem stricte pod mieszkania. Dzięki temu możemy elastycznie dopasowywać naszą ofertę pod lokalne zapotrzebowanie - mówi Bartłomiej Wentlandt.

Quorum w sprzedaży już niebawem

Na stronie Resi Capital, na której można już obejrzeć mieszkania na wynajem, wybrać standard wykończenia, parametry oferty, zarezerwować konkretne lokum i omówić z konsultantem szczegóły podpisania umowy oraz odbioru mieszkania, już wkrótce będzie można znaleźć mieszkanie do kupienia.

Lokale mieszkaniowe w Quorum dostępne będą w ramach platformy on-line oraz w stacjonarnym biurze sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni. Mieszkania zaoferujemy w standardzie deweloperskim, ale chcemy także umożliwić klientom wybór wykończenia „pod klucz” w dwóch starannie przygotowanych standardach „Komfort” i „Premium”. Kompleksowe przygotowanie lokali to wciąż na polskim rynku nowość, ale spotykająca się z rosnącym zainteresowaniem, szczególnie w obliczu trudności z indywidualnym znalezieniem sprawdzonej ekipy remontowej - mówi Anna Łagowska-Cioch, Head of Residential Leasing Resi Capital.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.94.86
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!