Europejski Kongres Gospodarczy już za dwa tygodnie

15 dni pozostało do rozpoczęcia największej imprezy gospodarczej w Europie Centralnej.
Jubileuszowa, 10 edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbędzie się w dniach 14-16 maja 2018 roku. W ramach kongresu odbędą się European Start-up Days, zaplanowane na 15-16 maja br. Oba wydarzenia będą miały miejsce w przestrzeniach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

W 10 jubileuszowej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego wezmą udział autorytety europejskiej i światowej polityki oraz gospodarki, reprezentanci Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele ministerstw polskiego rządu, środowisk naukowych, instytucji finansowych i samorządów, start-upowcy, biznesmeni i menedżerowie największych polskich firm.

Debaty jubileuszowej edycji skoncentrują się m.in. wokół perspektyw wzrostu i konkurencyjności, rewolucji technologicznej z jej aktualnymi i przyszłymi skutkami, odpowiedzialności za środowisko, czy współpracy gospodarczej w ramach wolnego rynku, rozpatrywanych w lokalnym i globalnym kontekście. Nie zabraknie też ciekawych rozmów o branży spożywczej i handlowej oraz wymaganiach współczesnych konsumentów