Housemarket Forum Silesia 2017

17 lutego 2017 • Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Rynek mieszkaniowy w Polsce ma się świetnie, a lata 2016/2017 mogą być rekordowe pod względem sprzedaży lokali. Ale czy także na Śląsku? Czy nowy kierunek pomocy publicznej zaspokoi potrzeby mieszkaniowe tego regionu? Aby odpowiedzieć na to pytanie, Grupa PTWP, wydawca serwisu Housemarket.pl, postanowiła zorganizować drugą edycję konferencji Housemarket Forum Silesia 2017. 17 lutego będziemy rozmawiać o przyszłości mieszkalnictwa na Śląsku i wyzwaniach demograficznych.

Miasta przyszłości potrzebują mieszkań, ale deweloperzy muszą być czujni – bo osiedla to nie tylko sypialnie. Czego trzeba, by Katowice stały się tętniącą życiem stolicą województwa?

Na wagę złota stają się luksusowe apartamenty. To sektor, który dopiero urośnie. To właściwy moment na takie inwestycje na Śląsku?

Deweloperów kuszą też nieruchomości wakacyjne, których na Górnym Śląsku szybko przybywa. Ale jakie condo się opłaca? Ile można zarobić?

W cenie są też projekty powstające na bazie istniejącej zabudowy. Takiej w centrach śląskich miast nie brakuje. Jednak rewitalizacja kosztuje. Gdzie czyhają pułapki? Jak wygląda dostępność kamienic pod inwestycje mieszkaniowe w centrach śląskich miast?

W II edycji spotkania, które odbędzie się 17 lutego 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, wezmą udział najwięksi deweloperzy z regionu, włodarze miast, instytucje finansowe, przedstawiciele funduszy inwestujących w mieszkania na wynajem oraz architekci.

Konferencja Housemarket Forum Silesia 2017 będzie częścią 4 Design Days, największego wydarzenia świata architektury i designu, które odbędzie się w dniach 16-19 lutego 2017 r. Pierwsze dwa dni zaplanowano z myślą o profesjonalistach z kraju i zagranicy. 16 i 17 lutego 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się debaty i dyskusje, branżowe konferencje takie jak Property Forum Katowice 2017 (regionalne spotkanie właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych) i Forum Branży Meblowej oraz towarzyszące im konkursy.

18 i 19 lutego 2017 r. to dni otwarte dla mieszkańców regionu, które obfitować będą w wystawy, wernisaże, ekspozycje użytecznych i designerskich produktów oraz spotkania z architektami i projektantami.

Więcej na stronie www.housemarket.pl