Dziękujemy za udział w Property Forum Katowice 2019!

Kolejna edycja Property Forum Katowice za nami. Wydarzenie odbyło się w dniach 24-25 stycznia 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i towarzyszyło 4 Design Days 2019 – największej w Polsce imprezie dotyczącej architektury, designu i nieruchomości (24-27 stycznia 2019 r., MCK i Spodek w Katowicach)!

Property Forum Katowice 2019 to wiele aktualnych tematów, gorące dyskusje i prezentacje w gronie największych graczy rynku nieruchomości komercyjnych i cenionych ekspertów oraz przedstawicieli władz samorządowych.

Tematem sesji inauguracyjnej była realizacja projektów mixed-use. Jakich projektów potrzebuje aglomeracja katowicka, gdy najcenniejszą walutą jest czas, a narzędziem w walce o mieszkańców jest jakość życia?

W sesji Inwestycje zastanawialiśmy się, co dziś przyciąga biznes na Śląsk, jaki jest potencjał inwestycyjny regionu oraz które wyzwania należy pokonać, aby rynkowi gracze otwierali kolejne oddziały, fabryki czy centra logistyczne.

Rozmawialiśmy o rynku pracy. Bo brak rąk do pracy, wygórowane oczekiwania finansowe i niewystarczające kompetencje u osób aplikujących to wyzwania, z którymi mierzy się dziś prawie połowa firm w Polsce, w tym branża logistyczna, hotelowa, handlowa, a także – coraz częściej – centra nowoczesnych usług.

Miasta konkurują o młodych, dobrze wyedukowanych i kreatywnych ludzi, promują przedsiębiorczość i wspierają rozwój start-upów. Jak Katowice agregują start-upy i tworzą środowisko do ich rozwoju? To był kolejny temat spotkania.

Jak co roku, dokładnie omówiliśmy rozwój poszczególnych sektorów nieruchomości w regionie: rynku biurowego, magazynowo-logistycznego oraz hotelowego. Jakich inwestycji brakuje? Co szykują rynkowi gracze? O tym wszystkim rozmawialiśmy na Property Forum Katowice!

Przeczytaj relacje z sesji:

Sesja: Miastotwórczy mixed-use. Jakich projektów potrzebuje aglomeracja katowicka, gdy najcenniejszą walutą jest czas, a narzędziem w walce o mieszkańców jest jakość życia?

Sesja: Kadry – najważniejszy napęd dla nowych inwestycji

Sesja: Inwestycje. Co przyciąga biznes na Śląsk? Potencjał inwestycyjny regionu

Sesja: Start-upy – rozwój w przemysłowym centrum. Jak Katowice wspierają start-upy?

Sesja: Biura. Wyścig na innowacje

Sesja: Magazyny. E-commerce, rosnąca konsumpcja oraz dobra koniunktura gospodarcza – to składowe sukcesu rynku magazynowego. Warunki utrzymania wzrostu sektora na Śląsku

Sesja: Hotele. Katowice + Spodek + MCK = hotelowa hossa

PARTNERZY

OBSŁUGA PR


2019.01.24

10:00-11:30

12:00-13:00

  • Brak rąk do pracy, wygórowane oczekiwania finansowe i niewystarczające kompetencje u osób aplikujących – z takimi wyzwaniami mierzy się dziś prawie połowa firm w Polsce, w tym branża logistyczna, hotelowa czy handlowa, a także coraz częściej centra nowoczesnych usług. Rynek pracy się kurczy. Jak samorządy walczą o nowych mieszkańców? Czy oferta śląskich uczelni jest magnesem dla studentów? Jakich kadr brakuje na Śląsku i jak je przyciągnąć?

14:00-15:30

  • Inwestorzy wierzą w Śląsk i Katowice, ale „region może jeszcze więcej”. Co przyciąga inwestorów do miasta i regionu? Gdzie najchętniej lokują pieniądze? Dostępność terenów, kadry... – jakie wyzwania należy pokonać, aby atrakcyjność inwestycyjna tej części Polski wciąż rosła, a rynkowi gracze otwierali kolejne oddziały, fabryki, centra logistyczne i magazyny czy obiekty logistyczne?

16:00-17:00

  • Miasta konkurują o młodych, dobrze wyedukowanych i kreatywnych ludzi, promują przedsiębiorczość i wspierają rozwój start-upów. Jak Katowice agregują start-upy i tworzą środowisko do ich rozwoju? Branża deweloperska + coworking. Jak prezentuje się ten związek? Kto cieszy się z coworkingowego boomu, a kto czuje się zagrożony?

2019.01.25

09:30-11:30

  • Deweloperzy biurowców w Katowicach ścigają się na innowacje. Swoim najemcom oferują przestrzeń do pracy w atrakcyjnym i przyjaznym otoczeniu, z strefami kultury, zielonymi dachami, w budynkach ekologicznych i dobrze zaprojektowanych. Poszukują rozwiązań dostosowanych do nowego stylu pracy. Jak się biura są dziś magnesem dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu? Co pozwoli stolicy Śląska utrzymać mocne miejsce wśród miast regionalnych? Jak rozwinie się rynek? Jakie plany mają rynkowi gracze?

12:00-13:00

14:00-15:30

  • Śląska mapa hotelowa coraz bardziej się zagęszcza. Branża czerpie profity ze sprzyjającej hossy i rosnącej liczby międzynarodowych, prestiżowych eventów promujących region na arenie międzynarodowej. Jaka jest przyszłość rynku MICE w regionie? Jakie nowe inwestycje powstaną w aglomeracji katowickiej? Z jakimi wyzwaniami mierzą się hotelowi gracze?

A B C D G H I K L Ł M O P R S T U W Z

Andrzej Chołdzyński

Andrzej Chołdzyński

Firma: AMC – Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o.

Stanowisko: generalny projektant, architekt, właściciel

Architekt DEPCra, OAF, LOIA RP, SARP, Prezes Zarzadu w AMC (…),  Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Studia podyplomowe z zakresu Teorii Architektury w Ecole d’Architecture – Paris Villemin (1989 - 1992) i studia architektoniczne w Ecole d’Architecture Paris la Seine (1983-1985) oraz studia z zakresu kultury i cywilizacji francuskiej – Uniwersytet Sorbony (1982-1983).

Pracuje i mieszka w Paryżu od 1982 r. i w Warszawie od 1996 r.

Architekt wszechstronny i wielowątkowy. W jego projektach i realizacjach materia architektoniczna i przestrzeń są kształtowane jednocześnie rzeźbiarsko, malarsko i inżyniersko. Zwolennik nierewolucyjnych, a ewolucyjnych przemian w kulturze materialnej i współczesnego odczytywania filozofii neoplatońskiej. Z upodobaniem i znawstwem pracuje zarówno nad asocjacjami semantycznymi w architekturze, jak i projektami współczesnych symbolicznych ogrodów. Tworzy w różnych skalach – od projektów urbanistycznych przez kolejne gmachy aż po projekty mebli. Poszukuje wartości w kontekstualnym definiowaniu każdego projektu. Kontynuuje i rozwija w swej pracy tradycję wczesnego modernizmu z silnymi odniesieniami do sztuki nowoczesnej, w tym malarstwa: fowistów, neoimpresjonistów, nabistów i awangardy lat powojennych, szczególnie tej z lat 50-tych XX wieku. Troska o detal architektoniczny i umiejętna praca z tradycyjnymi oraz współczesnymi materiałami i technologiami czyni od lat z każdej jego realizacji indywidualne i ważne wydarzenie.

Andrzej M. Chołdzyński, Architekt i firma AMC - Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o. oraz Sp. k. mają w swoim dorobku m.in. projekty użyteczności publicznej; siedziby instytucji prywatnych; biurowce; rewitalizacje i przebudowy zabytków; stacje metra; budynki eksperymentalnych laboratoriów uczelni technicznych; miejskie metropolitalne projekty urbanistyczne; obiekty hotelowe i kongresowe; obiekty handlowe i usługowe; projekty mebli i wnętrz.

Wśród zrealizowanych projektów AMC(...) można wymienić:

Centrum Giełdowe w Warszawie - siedziba GPW w Warszawie S.A. (ze St. Fiszer, 2000); Lipowy Office Park  w Warszawie - siedziba Pekao S.A. (2009); budynek biurowy „Ambassador” w Warszawie (2013); budynek Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej (2014); rozbudowa dawnego Domu Partii – kompleksu Centrum Bankowo-Finansowe "Nowy Świat" S.A. w Warszawie o budynek biurowo-usługowy – CBF 2.0 (2016); stacje metra „Plac Wilsona” (2005), „Wawrzyszew” (2008), „Młociny” (2008); stacje II linii metra „Rondo Daszyńskiego”, „Rondo ONZ”, „Świętokrzyska”, „Nowy Świat-Uniwersytet”, „Dworzec Wileński”, „Stadion Narodowy”, „Centrum Nauki Kopernik”; Rozbudowa i przebudowa wraz z rewitalizacją Domu Towarowego CDT w Warszawie (2018);

Wśród przykładowych projektów będących w toku:

Projekt modelowego osiedla mieszkaniowego „Nowe Jeziorki” w Warszawie; Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami przy ul. Wileńskiej; Sale koncertowe, sala tańca, mediateka, studio nagrań, klub jazzowy, archiwa w ramach przebudowy i rozbudowy zabytkowego neorenesansowego gmachu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego przy Placu Piłsudskiego w Warszawie; Zespół budynków wysokościowych biurowych, z centrum kongresowym, handlem, usługami oraz parkingami podziemnymi przy ul. Siennej, ul. Towarowej w Warszawie;

Projekty autorstwa Andrzeja M. Chołdzyńskiego były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane zarówno w kraju jak i zagranicą; na przykład: Centrum Giełdowe w Warszawie - nominacja do europejskiej nagrody im. Mies van der Rohe, Barcelona (2002); Stacja Metra Plac Wilsona w Warszawie - jako najlepsza stacja na świecie (Metro Awards w Kopenhadze 2008 Best New Station) oraz nagroda za najlepszy na świecie budynek użyteczności publicznej z żelbetu – Meksyk (2008), budynek biurowy Kronos Ambassador w Warszawie – jako Budynek Roku Aluprof (2014); Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej jako Finalista Projekt Roku SARP (2016) CBF 2.0 – nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy za najlepszy komercyjny budynek użyteczności publicznej (2016); Laureat Finalista EUROBUILD Awards in Architecture (2017); Budynki wysokościowe The Warsaw Hub uznane zostały w grudniu 2018 r. w konkursie International Property Awards w kategorii „Best Commercial High-rise Development Europe” przez międzynarodowe jury za najlepszy w Europie komercyjny budynek wysokościowy.

Andrzej Chołdzyński został odznaczony w 2000r. przez Prezydenta R.P. za wybitne zasługi w działalności na rzecz budowy kompleksu obiektów „Centrum Giełdowego” S.A. w Warszawie Krzyżem Kawalerskim Orderem Odrodzenia Polski; oraz m.in.: w 2002r. Państwową Nagrodą Rządu RP I-wszego stopnia za wybitną twórczość architektoniczną, w 2012r. nagrodą specjalną miesięcznika „Builder” Polski Herkules  przyznaną przez Kapitułę pod Patronatem Honorowym Wicepremiera, Ministra Gospodarki R.P. „za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury, ze szczególnym uwzględnieniem projektu warszawskiego metra oraz za całokształt dokonań dla rozwoju polskiej architektury i budownictwa.”

Andrzej M. Chołdzyński jest laureatem kilkudziesięciu architektonicznych konkursów w kraju i za granicą, autorem esejów z dziedziny  filozofii i architektury, książek i publikacji o sztuce.

 

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.