Property Forum Katowice 2018

15-16 lutego 2018 • Katowice

Świetna infrastruktura transportowa, dynamicznie rozwijające się lotnisko, dobrze wykształcone kadry – to główne atuty Śląska, który jest magnesem dla coraz większej liczby nowych inwestorów i projektów realizowanych na rynku nieruchomości komercyjnych. Jednym z najważniejszych wyzwań i szans dla regionu jest stworzenie jednej metropolii. Jak kreować pozytywne zmiany, jakich inwestycji potrzebują metropolia i województwo, aby przyciągać największych graczy oraz wzmocnić przewagi konkurencyjne?

Między innymi o tym rozmawiali prelegenci konferencji Property Forum Katowice 2018, towarzyszącej 4 Design Days 2018 www.4dd.pl – świętu architektury, designu i nieruchomości, które odbyło się w dniach 15-18 lutego 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach.

Częścią spotkania była Gala Property Design Awards 2018 – konkurs na najlepsze projekty oraz przestrzenie komercyjne i publiczne w Polsce, oddane do użytku do końca 2017 roku.

Regionalna konferencja Property Forum to niepowtarzalna okazja do nawiązania biznesowych kontaktów z kluczowymi przedstawicielami tej branży. Wśród uczestników spotkania znajdą się przedstawiciele władz samorządowych, właściciele oraz zarządcy spółek inwestujących na rynku biurowców, magazynów i hoteli, najemcy powierzchni komercyjnych, sieci hotelowe, szefowie największych agencji doradczych, przedstawiciele instytucjonalnego otoczenia branży oraz reprezentanci instytucji finansowych.

Dziękujemy Państwu za udział i już dziś zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia!

Przeczytaj relacje z sesji:

Sesja inauguracyjna: Nowoczesny Śląsk. Pozycja regionu na gospodarczej mapie Polski

Biura: Rywalizacja o najemców zaostrza się

Kadry: Śląska recepta na trudny rynek pracy

Hotele: Eventy windują ceny

Magazyny: Śląsk magazynami stoi, ale potrzeba nowych lokalizacja

Centra handlowe: Galerie nieprędko ustąpią miejsca ulicom handlowym

Gala Property Design Awards 2018

Zobacz materiały wideo:
Prezydent Katowic: Jesteśmy dostrzegani przez dużych inwestorów
Prezes TDJ o szczegółach projektu .KTW
Miasto spotkań
Property Design Awards 2018 przyznane - zobacz film
Echo Investment o nowym projekcie biurowym w Katowicach
Przyszłość rynku handlowego pełna wyzwań
Karolina Kaim, Tacit Investment: Zapewniam, że wnętrze hotelu będzie niezapomniane!
Współpraca biznesu z nauką przynosi efekty
Pytanie brzmi nie „czy”, ale „gdzie” inwestować
E-commerce i turyści napędzają rozwój. Milionowe inwestycje w Pyrzowicach
Jak projektować dziś biura? Czy open space odejdzie do lamusa?
Michał Olszewski: Bulwary warszawskie wygrywają z Placem Defilad
Waldemar Bojarun: Ludzie są spragnieni przyjaznych przestrzeni publicznychProperty Forum Katowice
15-16 lutego 2018 r.
Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe
W ramach 4DD


15 lutego 2018
10.00-11.30 sesja inauguracyjna Property Forum Katowice
Nowoczesny Śląsk. Pozycja regionu na gospodarczej mapie Polski
Górny Śląsk odchodzi od węgla. Świetna infrastruktura transportowa, dynamicznie rozwijające się lotnisko, dobrze wykształcone kadry – to główne atuty Śląska, który jest magnesem dla coraz większej liczby nowych inwestorów i projektów. Jednym z najważniejszych wyzwań i szans dla regionu jest stworzenie jednej metropolii. Jak kreować pozytywne zmiany, jakich inwestycji potrzebuje metropolia i województwo, aby przyciągać największych graczy oraz wzmocnić przewagi konkurencyjne.

15 lutego 2018
12.00-13.00 sesja tematyczna Property Forum Katowice
Kadry. Śląska recepta na trudny rynek pracy
Branża nowoczesnych usług dla biznesu odczuwa głód dobrze wykwalifikowanej kadry, a rywalizacja o talenty staje się coraz bardziej wyraźna. Czy polityka edukacyjna województwa Śląskiego nadąża za zmieniającymi się potrzebami rynku pracy oraz specyficznymi oczekiwaniami branży SSC/BPO? Jak zacieśnić współpracę na linii uczelnie-biznes? Jak zachęcić najzdolniejszych absolwentów do pozostania na Górnym Śląsku? Czy design biura ma znaczenie dla pracowników i jak ważnym argumentem stał się w procesach rekrutacyjnych?

15 lutego 2018
14.00-15.30 sesja tematyczna Property Forum Katowice
Hotele. Miasto spotkań biznesu
Baza noclegowa, duże i nowoczesne centrum konferencyjne oraz doświadczenie w organizacji wielkich imprez międzynarodowej rangi - te elementy budują siłę Katowic na mapie ważnych ośrodków spotkań biznesu oraz wpływają na rozwój gospodarczy i kulturalny regionu. Miasto będzie gospodarzem Szczytu Klimatycznego ONZ w 2018 r. Czy impreza stanie się trampoliną do sukcesu branży hotelarskiej, a turystyka biznesowa zostanie istotną dźwignią rozwoju miasta i istotnym elementem promocji Katowic? Jakie warunki muszą zostać spełnione?

15 lutego 2018
16.00-17.00 sesja tematyczna Property Forum Katowice
Magazyny. Dobra koniunktura – jak długo będzie trwać?
Rosnąca dynamika wzrostu gospodarczego, zwiększający się wolumen sprzedaży detalicznej, konkurencyjny rynek pracy, a także rozwój infrastruktury drogowej i szeroka dostępność gruntów pod nowe inwestycje deweloperskie – to klucz do sukcesu sektora magazynowego. Czy Górny Śląsk ma te atuty? Czego trzeba, by rynek magazynów dalej rósł? Jak przekonać najemców do lokalizacji biznesu w tej części kraju? Czy specjalna strefa ekonomiczna na terenie całej Polski to szansa czy wyzwanie dla Śląska? Jak będzie rozwijać się branża logistyczna w regionie w dobie e-commerce? Jakie jest znaczenie lokalizacji dla dalszego wzrostu branży?

15 lutego 2018
19.00 (SALA BALOWA C)
Gala Property Design Awards 2018

16 lutego 2018
10.00-11.30 sesja tematyczna Property Forum Katowice
Biura. Rywalizacja o najemców zaostrza się
Katowice przebojem wdarły się do grona głównych graczy rywalizujących o inwestorów z sektora SSC/BPO. Pod względem ilości nowoczesnej powierzchni biurowej wyprzedziły Poznań, stając się czwartym rynkiem regionalnym w Polsce. Jednak rywalizacja o najemców zaostrza się. Czy katowickie biurowce, coraz ciekawszymi projektami i udogodnieniami, będą skutecznie przyciągać najemców? Czy wsparcie lokalnych władz i komfort inwestycyjny to wciąż największy atut inwestowania w tej lokalizacji?

16 lutego 2018
12.00-13.00 sesja tematyczna Property Forum Katowice
Centra handlowe. Przepis na handel w nowym wydaniu
Polskie miasta mają dziś swoje problemy i wyzwania związane z rozwojem rynku handlowego - nowe centra handlowe będą powstawać, a jednocześnie jest coraz większa potrzeba ożywienia ulic handlowych. Czy centra handlowe i ulice handlowe są dla siebie konkurencją? Co należy zmienić, by pogodzić interesy deweloperów centrów handlowych i samorządu? Wizja handlu oczami biznesu i samorządu.

2018.02.15

10:00-11:30

 • Górny Śląsk odchodzi od węgla. Świetna infrastruktura transportowa, dynamicznie rozwijające się lotnisko, dobrze wykształcone kadry - to główne atuty Śląska, który jest magnesem dla coraz większej liczby nowych inwestorów i projektów. Jednym z najważniejszych wyzwań i szans dla regionu jest stworzenie jednej metropolii. Jak kreować pozytywne zmiany, jakich inwestycji potrzebuje metropolia i województwo, aby przyciągać największych graczy oraz wzmocnić przewagi konkurencyjne.

12:00-13:00

 • Branża nowoczesnych usług dla biznesu odczuwa głód dobrze wykwalifikowanej kadry, a rywalizacja o talenty staje się coraz bardziej wyraźna. Czy polityka edukacyjna województwa Śląskiego nadąża za zmieniającymi się potrzebami rynku pracy oraz specyficznymi oczekiwaniami branży SSC/BPO? Jak zacieśnić współpracę na linii uczelnie-biznes? Jak zachęcić najzdolniejszych absolwentów do pozostania na Górnym Śląsku? Czy design biura ma znaczenie dla pracowników i jak ważnym argumentem stał się w procesach rekrutacyjnych?

14:00-15:30

 • Baza noclegowa, duże i nowoczesne centrum konferencyjne oraz doświadczenie w organizacji wielkich imprez międzynarodowej rangi - te elementy budują siłę Katowic na mapie ważnych ośrodków spotkań biznesu oraz wpływają na rozwój gospodarczy i kulturalny regionu. Miasto będzie gospodarzem Szczytu Klimatycznego ONZ w 2018 r. Czy impreza stanie się trampoliną do sukcesu branży hotelarskiej, a turystyka biznesowa zostanie istotną dźwignią rozwoju miasta i istotnym elementem promocji Katowic? Jakie warunki muszą zostać spełnione?

16:00-17:00

 • Rosnąca dynamika wzrostu gospodarczego, zwiększający się wolumen sprzedaży detalicznej, konkurencyjny rynek pracy, a także rozwój infrastruktury drogowej i szeroka dostępność gruntów pod nowe inwestycje deweloperskie - to klucz do sukcesu sektora magazynowego. Czy Górny Śląsk ma te atuty? Czego trzeba, by rynek magazynów dalej rósł? Jak przekonać najemców do lokalizacji biznesu w tej części kraju? Czy specjalna strefa ekonomiczna na terenie całej Polski to szansa czy wyzwanie dla Śląska? Jak będzie rozwijać się branża logistyczna w regionie w dobie e-commerce? Jakie jest znaczenie lokalizacji dla dalszego wzrostu branży?

19:00

2018.02.16

10:00-11:30

 • Katowice przebojem wdarły się do grona głównych graczy rywalizujących o inwestorów z sektora SSC/BPO. Pod względem ilości nowoczesnej powierzchni biurowej wyprzedziły Poznań, stając się czwartym rynkiem regionalnym w Polsce. Jednak rywalizacja o najemców zaostrza się. Czy katowickie biurowce, coraz ciekawszymi projektami i udogodnieniami, będą skutecznie przyciągać najemców? Czy wsparcie lokalnych władz i komfort inwestycyjny to wciąż największy atut inwestowania w tej lokalizacji?

12:00-13:00

 • Polskie miasta mają dziś swoje problemy i wyzwania związane z rozwojem rynku handlowego - nowe centra handlowe będą powstawać, a jednocześnie jest coraz większa potrzeba ożywienia ulic handlowych. Czy centra handlowe i ulice handlowe są dla siebie konkurencją? Co należy zmienić, by pogodzić interesy deweloperów centrów handlowych i samorządu? Wizja handlu oczami biznesu i samorządu.

B C D F G H K L M N O P R S T W Z

Maciej Jakub Zawadzki

Maciej Jakub Zawadzki

Firma: KAMJZ Sp. z o.o.

Stanowisko: prezes zarządu, główny architekt

Architekt Członek SARP Warszawa Współzałożyciel i Główny architekt w KAMJZ

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Sint-Lucas School of Architecture w Brukseli w Belgii.

Pracował w latach 2007-2009 jako asystent na Wydziale Projektowania Wspomaganego Komputerem Politechniki Warszawskiej.

Maciej Jakub Zawadzki wyróżniony przez Wallpaper Magazine w Graduate Directory, zdobywał doświadczenie w pracy w renomowanych biurach projektowych w Polsce i zagranicą w tym min. w pracowni SDA Architekci i Hermanowicz Architekci w Warszawie ,Leth & Gori i Bjarke Ingels Group BIG z Kopenhagi w Danii oraz MVRDV z siedzibą w Rotterdamie w Holandii. Jego projekt Muzeum Imigrantów Latynoamerykańskich na Florydzie wyróżniony przez Magazyn Wallpaper w Graduate Directory 2010 oraz Stacja Benzynowa Przyszłości były nominowane do prestiżowej nagrody na Najlepszy Budynek Świata kolejno w 2011 i 2016 roku w kategorii Projekt Przyszłości na Światowym Festiwalu Architektonicznym WAF w Barcelonie i Berlinie.

Dwukrotnie zaprezentował swoje prace na Biennale Światowej Architektury w Wenecji oraz na wystawie Awangarda Jutra prezentującej 16 najlepszych polskich architektów przed czterdziestym rokiem życia.

Wspólnie z renomowaną polską pracownią Kuryłowicz & Associates założył w 2013 roku w Warszawie spółkę KAMJZ, która w swoich działaniach skupia się głównie na rynkach zagranicznych.Powstałe projekty zostały między innymi docenione w USA gdzie w 2015 roku projekt mostu w Atlancie zdobył główną nagrodę publiczności a w 2016 Chicago Athenaeum przyznało doroczne nagrody International Architecture Awards trzem pracom biura.W 2018 Niemiecka Izba Wzornictwa powołana przez Bundestag przyznała nagrodę jego projektowi Filling Station of the Future za Doskonałość w Projektowaniu Komunikacji.

Wiedza i doświadczenie pozwalają Maciejowi Jakubowi Zawadzkiemu tworzyć architektoniczne i urbanistyczne projekty koncepcyjne o różnych skalach i programie w lokalizacjach na całym świecie.Ograniczenia takie jak lokalne warunki klimatyczne, budżet, terminy, prawo, ekonomia a nawet sytuacja polityczna są w nich nie tylko widziane jako problem ale szansa pozwalająca osiągnąć w każdym aspekcie, wraz z najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami, najlepszą wydajność tworzonych budynków i planów urbanistycznych.

Języki

- angielski, portugalski, niemiecki, polski

wybrane projekty

 • Bjarke Ingels Group, Copenhagen, DK www.big.dk
 • Amagerforbrændingen Waste to Energy Plant, 1 Nagroda, DK
 • German Freedom Monument, Wyr. honorowe Berlin, DE
 • Experimentarium Learning Center Copenhagen, DK
 • Munich Winter Olympic Village, Munich, DE
 • Frederiksborgvej Housing, Copenhagen, DK
 • Saadiyat Island Residences, Abu Dhabi, UAE
 • Danish Maritime Museum, Copenhagen, DK
 • Hualien Resort Master Plan, Hualien, TW MVRDV, Rotterdam, NL www.mvrdv.nl
 • Shopping Center, Beijing, CN
 • Residential Skyscraper, Taipei, TW
 • Villeneuve-d’Ascq Center, 1sza Nagroda Lille, FR SDA Architekci, Warsaw, PL www.sda.com.pl
 • Wieża Kontroli Lotów na lotnisku im.Reymonta w Łodzi, PL KAMJZ Warszawa, PL www.kamjz.com
 • Gdańsk Business Center, 1 Nagroda , PL
 • Most 10th Street w Atlancie, Finalista,Nagroda Publiczności, USA
 • Bank Centralny Libii, Finalista, Libia
 • Guggenheim Museum, Wśród 32 Wyróżnionych , Finlandia
 • Centrum miasta Qianhai, Chiny
 • Centrum miasta Shenzhen, Chiny
 • Biblioteka i Muzeum w Taichung, Taiwan
 • Wodny terminal pasażerski w Kinmem, Taiwan
 • Masterplan portu w Busan, Korea Południowa Nagrody
 • World Architecture Festival Cultural Category Award, nominacja, 2011
 • Poland Style & Design Award, nominacja, 2011
 • Wallpaper Directory,wyróznienie 2011
 • Sztuka Architektury– Polska Architektura,pierwsza nagroda w kategorii Obiekt Użytku Publicznego Public/Infrastruktura dla OKRL w Łodzi, team leader w SDA Architekci, 2011

 

 

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.