Za nami Property Forum 2019!

Za nami największe wydarzenie o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, czyli Property Forum 2019. Dwa dni debat, 130 prelegentów, tysiąc gości, Rozmowy Propertynews.pl, gala Prime Property Prize, konkurs PropTech Festival czy premiera raportu Coworking w Polsce - to wszystko działo się podczas Property Forum! Dziękujemy, że byli Państwo z nami!

Property Forum co roku gromadzi ponad tysiąc gości i 130 prelegentów (ZOBACZ PRELEGENTÓW TEGOROCZNEJ EDYCJI) - największych inwestorów i deweloperów, cenionych ekspertów, przedstawicieli banków i instytucji finansowych, najemców oraz samorządowców.

Relacje z sesji:

Sesja inauguracyjna.
• Danger Zones. Czego obawia się rynek nieruchomości?

Biura.
#10yearschallenge. Dekada na rynku nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce. Gdzie będziemy za kolejne 10 lat?
Fabryki biznesu, czyli średnie miasta wielkich możliwości
• Coworking wciąga. Jak kreować miejsce pełne zadowolonych najemców
• Success stories największych marek coworkingów
• Tak projektuje się biura. Quick Stories

Inwestycje.
Deweloper 2.0. Jak zmienia się rola dewelopera w miastach?

Prawo.
Polska potrzebuje REIT-ów 
Lawina zmian, która utrudnia ocenę skali ryzyka

 Centra handlowe.
Czy retail stracił blask? Wyzwania dla branży centrów handlowych

Inwestycje alternatywne.
• Inwestor chce spać spokojnie - rynek apartamentów inwestycyjnych w Polsce
Studenckie eldorado. Pieniądze są, brakuje atrakcyjnego produktu

Magazyny.
• Polowanie na magazyny

Magazyny nowym miejscem dla handlu

Hotele.
• Desant debiutantek. Zagraniczne marki hoteli penetrują polski rynek. Jak zmienią branżę?

Propertydesign.pl Forum.
Miastotwórczy mixed-use. Jakich projektów potrzebuje Warszawa w czasach, gdy nową walutą stał się czas, miarą zamożności - jakość życia, a budynki są tylko ramą obrazu miasta, bo esencję tworzy przestrzeń publiczna
• Circular economy – kiedy realnie zafunkcjonuje w nieruchomościach i budownictwie?

Technologie.
Bezpieczeństwo, oszczędności, przewaga konkurencyjna. Jak PropTech zmienia rynek nieruchomości?

Laureaci nagrody Prime Property Prize 2019!

SPONSORZY GŁÓWNI

SPONSORZY

PARTNERZY

PARTNERZY INSTYTUCJONALNI

PATRONAT MEDIALNY

OBSŁUGA PR

A B C D F G H J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z

Arkadiusz Rudzki

Arkadiusz Rudzki

Firma: spółka biurowa Skanska

Stanowisko: dyrektor zarządzający

Arkadiusz Rudzki objął stanowisko dyrektora zarządzającego w spółce biurowej Skanska w Polsce w styczniu 2016 r. Odpowiada za strategiczne decyzje dotyczące funkcjonowania spółki biurowej Skanska w Polsce.

Od objęcia stanowiska dyrektora zarządzającego przez Arkadiusza, spółka sprzedała 12 budynków za kwotę ok. 647 mln euro, wynajęła około 260 000 mkw. i rozpoczęła projekty o łącznej powierzchni ok. 314 000 mkw.

W 2018 r. Skanska sprzedała 5 budynków biurowych za ponad 210 mln euro i wynajęła 80 000 mkw. powierzchni biurowej. Zarządzana przez Arkadiusza spółka stale powiększa portfolio gruntów o najatrakcyjniejsze działki na kluczowych rynkach w Polsce, skupiając się na centrach miast, a w Warszawie również przygotowuje projekty poza ścisłym centrum. W 2018 r. Skanska weszła jako deweloper biurowy na kolejny, siódmy już rynek regionalny, rozpoczynając inwestycję w Gdańsku. Skanska przejęła również udziały w spółce Business Link, zarządzającej elastycznymi powierzchniami biurowymi w 5 lokalizacjach – Warszawie, Pradze, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Obecnie Skanska buduje 11 budynków w 7 różnych projektach. Zapewnią one ok. 241 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy w Polsce

Arkadiusz dołączył do zespołu spółki biurowej Skanska w 2012 r. jako dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków. Obecnie, pełniąc rolę dyrektora zarządzającego spółki biurowej w Polsce, jest jednocześnie członkiem zespołu zarządzającego Skanska Commercial Development Europe – spółki odpowiedzialnej za realizację inwestycji w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Arkadiusz jest odpowiedzialny za obszar zrównoważonego rozwoju na poziomie Europy Środkowo-Wschodniej.

Arkadiusz Rudzki posiada 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, które zdobywał pracując dla wiodących instytucji finansowych, firm doradczych oraz funduszy private equity związanych z tym sektorem.

Skanska jest liderem zrównoważonego rozwoju wśród deweloperów biurowych w Polsce. Strategiczna decyzja o wzmocnieniu rozwoju biznesu opartego na dialogu społecznym umocniła Skanska na pozycji lidera w zakresie współpracy z lokalnymi społecznościami i NGO. Dzięki wsparciu Fundacji Integracja wszystkie projekty są realizowane z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami i otrzymają certyfikat Obiekt bez Barier. Projekt Spark, w którym od maja 2018 znajduje się siedziba główna grupy Skanska w Polsce, ubiega się o ocertyfikat WELL mierzący komfort użytkowników w 7 obszarach.

W 2018 Skanska wprowadziła na rynek autorski system Connected by Skanska integrujący biuro z użytkownikiem, pozwalający na korzystanie i zarządzanie przestrzenią do pracy. System będzie wdrażany w projektach biurowych realizowanych przez Skanska na terenie CEE. Skanska w Polsce testuje również innowacyjne rozwiązania, która mogą zmienić podejście do zrównoważonego budownictwa. Na elewacji biurowca Spark testowane są perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne, które Skanska rozwija razem z Saule Technologies. Przy inwestycji Generation Park powstał testowy odcinek chodnika z betonu, który redukuje smog pochodzący ze spalin samochodowych, a docelowo zostanie pokryty nim plac wielkości boiska piłkarskiego.

Bierze udział w sesjach:

Danger Zones. Czego obawia się rynek nieruchomości?

#10yearschallenge. Dekada na rynku nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce. Gdzie będziemy za kolejne 10 lat?