Za nami Property Forum 2019!
•
Za nami największe wydarzenie o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, czyli Property Forum 2019. Dwa dni debat, 130 prelegentów, tysiąc gości, Rozmowy Propertynews.pl, gala Prime Property Prize, konkurs PropTech Festival czy premiera raportu Coworking w Polsce - to wszystko działo się podczas Property Forum! Dziękujemy, że byli Państwo z nami!
Property Forum co roku gromadzi ponad tysiąc gości i 130 prelegentów (ZOBACZ PRELEGENTÓW TEGOROCZNEJ EDYCJI) - największych inwestorów i deweloperów, cenionych ekspertów, przedstawicieli banków i instytucji finansowych, najemców oraz samorządowców.
Relacje z sesji:
Sesja inauguracyjna.
• Danger Zones. Czego obawia się rynek nieruchomości?
Biura.
• #10yearschallenge. Dekada na rynku nowoczesnej powierzchni biurowej w Polsce. Gdzie będziemy za kolejne 10 lat?
• Fabryki biznesu, czyli średnie miasta wielkich możliwości
• Coworking wciąga. Jak kreować miejsce pełne zadowolonych najemców
• Success stories największych marek coworkingów
• Tak projektuje się biura. Quick Stories
Inwestycje.
• Deweloper 2.0. Jak zmienia się rola dewelopera w miastach?
Prawo.
• Polska potrzebuje REIT-ów
• Lawina zmian, która utrudnia ocenę skali ryzyka
Centra handlowe.
• Czy retail stracił blask? Wyzwania dla branży centrów handlowych
Inwestycje alternatywne.
• Inwestor chce spać spokojnie - rynek apartamentów inwestycyjnych w Polsce
• Studenckie eldorado. Pieniądze są, brakuje atrakcyjnego produktu
Magazyny.
• Polowanie na magazyny
• Magazyny nowym miejscem dla handlu
Hotele.
• Desant debiutantek. Zagraniczne marki hoteli penetrują polski rynek. Jak zmienią branżę?
Propertydesign.pl Forum.
• Miastotwórczy mixed-use. Jakich projektów potrzebuje Warszawa w czasach, gdy nową walutą stał się czas, miarą zamożności - jakość życia, a budynki są tylko ramą obrazu miasta, bo esencję tworzy przestrzeń publiczna
• Circular economy – kiedy realnie zafunkcjonuje w nieruchomościach i budownictwie?
Technologie.
• Bezpieczeństwo, oszczędności, przewaga konkurencyjna. Jak PropTech zmienia rynek nieruchomości?
SPONSORZY GŁÓWNI
SPONSORZY
PARTNERZY
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
https://dl.ptwp.pl/agVNOXWmdW/kujawsko-pomorskie.pdfMateriały do pobrania
-
-
PARTNERZY INSTYTUCJONALNI
PATRONAT MEDIALNY
OBSŁUGA PR
Arkadiusz Rudzki

Firma: spółka biurowa Skanska
Stanowisko: dyrektor zarządzający
Arkadiusz Rudzki objął stanowisko dyrektora zarządzającego w spółce biurowej Skanska w Polsce w styczniu 2016 r. Odpowiada za strategiczne decyzje dotyczące funkcjonowania spółki biurowej Skanska w Polsce.
Od objęcia stanowiska dyrektora zarządzającego przez Arkadiusza, spółka sprzedała 12 budynków za kwotę ok. 647 mln euro, wynajęła około 260 000 mkw. i rozpoczęła projekty o łącznej powierzchni ok. 314 000 mkw.
W 2018 r. Skanska sprzedała 5 budynków biurowych za ponad 210 mln euro i wynajęła 80 000 mkw. powierzchni biurowej. Zarządzana przez Arkadiusza spółka stale powiększa portfolio gruntów o najatrakcyjniejsze działki na kluczowych rynkach w Polsce, skupiając się na centrach miast, a w Warszawie również przygotowuje projekty poza ścisłym centrum. W 2018 r. Skanska weszła jako deweloper biurowy na kolejny, siódmy już rynek regionalny, rozpoczynając inwestycję w Gdańsku. Skanska przejęła również udziały w spółce Business Link, zarządzającej elastycznymi powierzchniami biurowymi w 5 lokalizacjach – Warszawie, Pradze, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Obecnie Skanska buduje 11 budynków w 7 różnych projektach. Zapewnią one ok. 241 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy w Polsce
Arkadiusz dołączył do zespołu spółki biurowej Skanska w 2012 r. jako dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków. Obecnie, pełniąc rolę dyrektora zarządzającego spółki biurowej w Polsce, jest jednocześnie członkiem zespołu zarządzającego Skanska Commercial Development Europe – spółki odpowiedzialnej za realizację inwestycji w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Arkadiusz jest odpowiedzialny za obszar zrównoważonego rozwoju na poziomie Europy Środkowo-Wschodniej.
Arkadiusz Rudzki posiada 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, które zdobywał pracując dla wiodących instytucji finansowych, firm doradczych oraz funduszy private equity związanych z tym sektorem.
Skanska jest liderem zrównoważonego rozwoju wśród deweloperów biurowych w Polsce. Strategiczna decyzja o wzmocnieniu rozwoju biznesu opartego na dialogu społecznym umocniła Skanska na pozycji lidera w zakresie współpracy z lokalnymi społecznościami i NGO. Dzięki wsparciu Fundacji Integracja wszystkie projekty są realizowane z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami i otrzymają certyfikat Obiekt bez Barier. Projekt Spark, w którym od maja 2018 znajduje się siedziba główna grupy Skanska w Polsce, ubiega się o ocertyfikat WELL mierzący komfort użytkowników w 7 obszarach.
W 2018 Skanska wprowadziła na rynek autorski system Connected by Skanska integrujący biuro z użytkownikiem, pozwalający na korzystanie i zarządzanie przestrzenią do pracy. System będzie wdrażany w projektach biurowych realizowanych przez Skanska na terenie CEE. Skanska w Polsce testuje również innowacyjne rozwiązania, która mogą zmienić podejście do zrównoważonego budownictwa. Na elewacji biurowca Spark testowane są perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne, które Skanska rozwija razem z Saule Technologies. Przy inwestycji Generation Park powstał testowy odcinek chodnika z betonu, który redukuje smog pochodzący ze spalin samochodowych, a docelowo zostanie pokryty nim plac wielkości boiska piłkarskiego.