Property Forum Katowice 2018

15-16 lutego 2018 • Katowice

Świetna infrastruktura transportowa, dynamicznie rozwijające się lotnisko, dobrze wykształcone kadry – to główne atuty Śląska, który jest magnesem dla coraz większej liczby nowych inwestorów i projektów realizowanych na rynku nieruchomości komercyjnych. Jednym z najważniejszych wyzwań i szans dla regionu jest stworzenie jednej metropolii. Jak kreować pozytywne zmiany, jakich inwestycji potrzebują metropolia i województwo, aby przyciągać największych graczy oraz wzmocnić przewagi konkurencyjne?

Między innymi o tym rozmawiali prelegenci konferencji Property Forum Katowice 2018, towarzyszącej 4 Design Days 2018 www.4dd.pl – świętu architektury, designu i nieruchomości, które odbyło się w dniach 15-18 lutego 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach.

Częścią spotkania była Gala Property Design Awards 2018 – konkurs na najlepsze projekty oraz przestrzenie komercyjne i publiczne w Polsce, oddane do użytku do końca 2017 roku.

Regionalna konferencja Property Forum to niepowtarzalna okazja do nawiązania biznesowych kontaktów z kluczowymi przedstawicielami tej branży. Wśród uczestników spotkania znajdą się przedstawiciele władz samorządowych, właściciele oraz zarządcy spółek inwestujących na rynku biurowców, magazynów i hoteli, najemcy powierzchni komercyjnych, sieci hotelowe, szefowie największych agencji doradczych, przedstawiciele instytucjonalnego otoczenia branży oraz reprezentanci instytucji finansowych.

Dziękujemy Państwu za udział i już dziś zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia!

Przeczytaj relacje z sesji:

Sesja inauguracyjna: Nowoczesny Śląsk. Pozycja regionu na gospodarczej mapie Polski

Biura: Rywalizacja o najemców zaostrza się

Kadry: Śląska recepta na trudny rynek pracy

Hotele: Eventy windują ceny

Magazyny: Śląsk magazynami stoi, ale potrzeba nowych lokalizacja

Centra handlowe: Galerie nieprędko ustąpią miejsca ulicom handlowym

Gala Property Design Awards 2018

Zobacz materiały wideo:
Prezydent Katowic: Jesteśmy dostrzegani przez dużych inwestorów
Prezes TDJ o szczegółach projektu .KTW
Miasto spotkań
Property Design Awards 2018 przyznane - zobacz film
Echo Investment o nowym projekcie biurowym w Katowicach
Przyszłość rynku handlowego pełna wyzwań
Karolina Kaim, Tacit Investment: Zapewniam, że wnętrze hotelu będzie niezapomniane!
Współpraca biznesu z nauką przynosi efekty
Pytanie brzmi nie „czy”, ale „gdzie” inwestować
E-commerce i turyści napędzają rozwój. Milionowe inwestycje w Pyrzowicach
Jak projektować dziś biura? Czy open space odejdzie do lamusa?
Michał Olszewski: Bulwary warszawskie wygrywają z Placem Defilad
Waldemar Bojarun: Ludzie są spragnieni przyjaznych przestrzeni publicznychProperty Forum Katowice
15-16 lutego 2018 r.
Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe
W ramach 4DD


15 lutego 2018
10.00-11.30 sesja inauguracyjna Property Forum Katowice
Nowoczesny Śląsk. Pozycja regionu na gospodarczej mapie Polski
Górny Śląsk odchodzi od węgla. Świetna infrastruktura transportowa, dynamicznie rozwijające się lotnisko, dobrze wykształcone kadry – to główne atuty Śląska, który jest magnesem dla coraz większej liczby nowych inwestorów i projektów. Jednym z najważniejszych wyzwań i szans dla regionu jest stworzenie jednej metropolii. Jak kreować pozytywne zmiany, jakich inwestycji potrzebuje metropolia i województwo, aby przyciągać największych graczy oraz wzmocnić przewagi konkurencyjne.

15 lutego 2018
12.00-13.00 sesja tematyczna Property Forum Katowice
Kadry. Śląska recepta na trudny rynek pracy
Branża nowoczesnych usług dla biznesu odczuwa głód dobrze wykwalifikowanej kadry, a rywalizacja o talenty staje się coraz bardziej wyraźna. Czy polityka edukacyjna województwa Śląskiego nadąża za zmieniającymi się potrzebami rynku pracy oraz specyficznymi oczekiwaniami branży SSC/BPO? Jak zacieśnić współpracę na linii uczelnie-biznes? Jak zachęcić najzdolniejszych absolwentów do pozostania na Górnym Śląsku? Czy design biura ma znaczenie dla pracowników i jak ważnym argumentem stał się w procesach rekrutacyjnych?

15 lutego 2018
14.00-15.30 sesja tematyczna Property Forum Katowice
Hotele. Miasto spotkań biznesu
Baza noclegowa, duże i nowoczesne centrum konferencyjne oraz doświadczenie w organizacji wielkich imprez międzynarodowej rangi - te elementy budują siłę Katowic na mapie ważnych ośrodków spotkań biznesu oraz wpływają na rozwój gospodarczy i kulturalny regionu. Miasto będzie gospodarzem Szczytu Klimatycznego ONZ w 2018 r. Czy impreza stanie się trampoliną do sukcesu branży hotelarskiej, a turystyka biznesowa zostanie istotną dźwignią rozwoju miasta i istotnym elementem promocji Katowic? Jakie warunki muszą zostać spełnione?

15 lutego 2018
16.00-17.00 sesja tematyczna Property Forum Katowice
Magazyny. Dobra koniunktura – jak długo będzie trwać?
Rosnąca dynamika wzrostu gospodarczego, zwiększający się wolumen sprzedaży detalicznej, konkurencyjny rynek pracy, a także rozwój infrastruktury drogowej i szeroka dostępność gruntów pod nowe inwestycje deweloperskie – to klucz do sukcesu sektora magazynowego. Czy Górny Śląsk ma te atuty? Czego trzeba, by rynek magazynów dalej rósł? Jak przekonać najemców do lokalizacji biznesu w tej części kraju? Czy specjalna strefa ekonomiczna na terenie całej Polski to szansa czy wyzwanie dla Śląska? Jak będzie rozwijać się branża logistyczna w regionie w dobie e-commerce? Jakie jest znaczenie lokalizacji dla dalszego wzrostu branży?

15 lutego 2018
19.00 (SALA BALOWA C)
Gala Property Design Awards 2018

16 lutego 2018
10.00-11.30 sesja tematyczna Property Forum Katowice
Biura. Rywalizacja o najemców zaostrza się
Katowice przebojem wdarły się do grona głównych graczy rywalizujących o inwestorów z sektora SSC/BPO. Pod względem ilości nowoczesnej powierzchni biurowej wyprzedziły Poznań, stając się czwartym rynkiem regionalnym w Polsce. Jednak rywalizacja o najemców zaostrza się. Czy katowickie biurowce, coraz ciekawszymi projektami i udogodnieniami, będą skutecznie przyciągać najemców? Czy wsparcie lokalnych władz i komfort inwestycyjny to wciąż największy atut inwestowania w tej lokalizacji?

16 lutego 2018
12.00-13.00 sesja tematyczna Property Forum Katowice
Centra handlowe. Przepis na handel w nowym wydaniu
Polskie miasta mają dziś swoje problemy i wyzwania związane z rozwojem rynku handlowego - nowe centra handlowe będą powstawać, a jednocześnie jest coraz większa potrzeba ożywienia ulic handlowych. Czy centra handlowe i ulice handlowe są dla siebie konkurencją? Co należy zmienić, by pogodzić interesy deweloperów centrów handlowych i samorządu? Wizja handlu oczami biznesu i samorządu.

2018.02.15

10:00-11:30

 • Górny Śląsk odchodzi od węgla. Świetna infrastruktura transportowa, dynamicznie rozwijające się lotnisko, dobrze wykształcone kadry - to główne atuty Śląska, który jest magnesem dla coraz większej liczby nowych inwestorów i projektów. Jednym z najważniejszych wyzwań i szans dla regionu jest stworzenie jednej metropolii. Jak kreować pozytywne zmiany, jakich inwestycji potrzebuje metropolia i województwo, aby przyciągać największych graczy oraz wzmocnić przewagi konkurencyjne.

12:00-13:00

 • Branża nowoczesnych usług dla biznesu odczuwa głód dobrze wykwalifikowanej kadry, a rywalizacja o talenty staje się coraz bardziej wyraźna. Czy polityka edukacyjna województwa Śląskiego nadąża za zmieniającymi się potrzebami rynku pracy oraz specyficznymi oczekiwaniami branży SSC/BPO? Jak zacieśnić współpracę na linii uczelnie-biznes? Jak zachęcić najzdolniejszych absolwentów do pozostania na Górnym Śląsku? Czy design biura ma znaczenie dla pracowników i jak ważnym argumentem stał się w procesach rekrutacyjnych?

14:00-15:30

 • Baza noclegowa, duże i nowoczesne centrum konferencyjne oraz doświadczenie w organizacji wielkich imprez międzynarodowej rangi - te elementy budują siłę Katowic na mapie ważnych ośrodków spotkań biznesu oraz wpływają na rozwój gospodarczy i kulturalny regionu. Miasto będzie gospodarzem Szczytu Klimatycznego ONZ w 2018 r. Czy impreza stanie się trampoliną do sukcesu branży hotelarskiej, a turystyka biznesowa zostanie istotną dźwignią rozwoju miasta i istotnym elementem promocji Katowic? Jakie warunki muszą zostać spełnione?

16:00-17:00

 • Rosnąca dynamika wzrostu gospodarczego, zwiększający się wolumen sprzedaży detalicznej, konkurencyjny rynek pracy, a także rozwój infrastruktury drogowej i szeroka dostępność gruntów pod nowe inwestycje deweloperskie - to klucz do sukcesu sektora magazynowego. Czy Górny Śląsk ma te atuty? Czego trzeba, by rynek magazynów dalej rósł? Jak przekonać najemców do lokalizacji biznesu w tej części kraju? Czy specjalna strefa ekonomiczna na terenie całej Polski to szansa czy wyzwanie dla Śląska? Jak będzie rozwijać się branża logistyczna w regionie w dobie e-commerce? Jakie jest znaczenie lokalizacji dla dalszego wzrostu branży?

19:00

2018.02.16

10:00-11:30

 • Katowice przebojem wdarły się do grona głównych graczy rywalizujących o inwestorów z sektora SSC/BPO. Pod względem ilości nowoczesnej powierzchni biurowej wyprzedziły Poznań, stając się czwartym rynkiem regionalnym w Polsce. Jednak rywalizacja o najemców zaostrza się. Czy katowickie biurowce, coraz ciekawszymi projektami i udogodnieniami, będą skutecznie przyciągać najemców? Czy wsparcie lokalnych władz i komfort inwestycyjny to wciąż największy atut inwestowania w tej lokalizacji?

12:00-13:00

 • Polskie miasta mają dziś swoje problemy i wyzwania związane z rozwojem rynku handlowego - nowe centra handlowe będą powstawać, a jednocześnie jest coraz większa potrzeba ożywienia ulic handlowych. Czy centra handlowe i ulice handlowe są dla siebie konkurencją? Co należy zmienić, by pogodzić interesy deweloperów centrów handlowych i samorządu? Wizja handlu oczami biznesu i samorządu.

Notki biograficzne zostały przesłane przez poszczególnych prelegentów. Organizator konferencji nie ingeruje w ich treść.

B C D F G H K L M N O P R S T W Z
B
C
D
F
G
 • Joanna Gralewska

  dyrektor handlowy Polska Północna i Centralnadyrektor handlowy Polska Północna i Centralna, Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.

H
 • Arkadiusz Hołda

  założyciel, kanclerzzałożyciel, kanclerz, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

K
L
 • Vladimír Ligda

  Site Development ManagerSite Development Manager, Tatry mountain resorts, a.s.

M
N
 • Joanna Nicińska

  Regional Director, Office & Hotel Projects DepartmentRegional Director, Office & Hotel Projects Department, Echo Investment SA

O
P
 • Barbara Piontek

  zastępca prezesa, członek zarząduzastępca prezesa, członek zarządu, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA

 • Tomasz Piórkowski

  Regional Director Cracow & KatowiceRegional Director Cracow & Katowice, Vienna House Andel’s Cracow

 • Krzysztof Pydo

  starszy architektstarszy architekt, Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.

R
 • Adam Rams

  wiceprezes zarząduwiceprezes zarządu, Grupa Delta Trans

S
 • Wojciech Saługa

  marszałek województwa śląskiegomarszałek województwa śląskiego,

 • Michał Sikora

  konsultant ds. terenów inwestycyjnych, opinii technicznych i Specjalnych Stref Ekonomicznychkonsultant ds. terenów inwestycyjnych, opinii technicznych i Specjalnych Stref Ekonomicznych, Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o.

 • Bogumił Sobula

  wiceprezydent Katowicwiceprezydent Katowic,

 • Ewelina Solecka

  Workplace Consulting ManagerWorkplace Consulting Manager, Grupa Nowy Styl

 • Dagmara Solik

  Facility ManagerFacility Manager, PwC Service Delivery Center w Katowicach

 • Marek Stasieńko

  Regional Leasing DirectorRegional Leasing Director, Skanska Property Poland

 • Marcin Stokowiec

  dyrektor ds. inwestycjidyrektor ds. inwestycji, Apsys Polska SA

T
W
 • Przemysław Wieczorek

  członek zarząduczłonek zarządu, Puro Hotels Sp. z o.o.

 • Dawid Wykurz

  Dyrektor Handlowy Polska PołudniowaDyrektor Handlowy Polska Południowa, Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.

Z