Kraków kolejny raz gospodarzem regionalnego Property Forum

19 listopada 2018 • Kraków, Sheraton Grand Kraków

Kraków był kolejny raz gospodarzem regionalnej konferencji Property Forum – spotkania właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych, organizowanego przez Grupe PTWP SA, wydawcę portali PropertyNews.pl oraz PropertyDesign.pl. Regionalne Property Forum Kraków odbyło się 19 listopada 2018 r., w hotelu Sheraton Grand Kraków.

Edycja 2018/2019 to wiele aktualnych tematów, gorące dyskusje i prezentacje w gronie największych graczy rynku nieruchomości komercyjnych i cenionych ekspertów, a także Work & Leisure Talks – wydarzenie towarzyszące Property Forum nt. najnowszych trendów w designie oraz wyposażaniu przestrzeni w obiektach komercyjnych i wokół nich.

Jednym z głównych tematów była realizacja projektów mixed-use. Filozofia miasta podzielonego na monokulturowe strefy: tu mieszkam, tam pracuję, gdzie indziej wypoczywam - już nie działa. Deweloperzy w poszukiwaniu konkurencyjności łączą kompetencje z wielu sektorów rynku nieruchomości i szukają możliwości budowy miejskich destynacji z mieszkaniami, biurami, punktami handlowymi i usługowymi, restauracjami i ofertą kulturalną.

Na jakie projekty czeka Kraków? Jakie możliwości inwestycyjne stwarza nieruchomościowym graczom Kraków? O tym rozmawialiśmy w trakcie Property Forum Kraków, spotkania właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych, organizowanych przez Grupę PTWP SA.

Wśród uczestników Property Forum Kraków byli przedstawiciele władz samorządowych, właściciele oraz zarządcy spółek inwestujących na rynku centrów handlowych, biurowców, magazynów i hoteli, najemcy powierzchni komercyjnych, sieci hotelowe, szefowie największych agencji doradczych, przedstawiciele instytucjonalnego otoczenia branży oraz reprezentanci instytucji finansowych.

Zobacz relacje z sesji:

Sesja Inauguracyjna: Kraków musi kusić różnych inwestorów, by nie wpaść w pułapkę monopolu biur

Sesja Centra Handlowe: Kraków powinien wpuścić handel do zabytków

Sesja Hotele: Wymarzona lokalizacja? Hotelowy boom w Krakowie trwa w najlepsze

Work & Leisure Talks: Personalizacja, biofilia, autentyczność, well-being, agile. To najważniejsze trendy w kreowaniu miejsc pracy

Zobacz materiały wideo:

Orbis o kondycji rynku hoteli w Polsce

Rafał Sonik o Krakowie, wieżowcach, galeriach handlowych i Angelinie Jolie

Echo Investment wierzy w multifunkcyjne projekty

PARTNERZY

PARTNERZY WORK & LEISURE TALKS

PATRONAT MEDIALNY2018.11.19

09:30-11:00

11:30-12:30

 • Coworki konkurują z biurami, ale też zmieniają tradycyjne biura. Na lepsze, bo miejsca pracy stają się bardziej dostosowane do pracowników, mniej "sztywne", przyjazne, sprzyjające rozwojowi. Bar z sokami, więcej zieleni i sala do medytacji nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a tym bardziej hasło: "Make work fun". Czy deweloperzy w Krakowie korzystają z tego trendu?

 • Kraków to miasto start-upów - żeby rosnąć musi aktywnie konkurować o młodych, dobrze wyedukowanych i kreatywnych ludzi. Poziom oświaty, transport, środowisko naturalne, oferta mieszkaniowa i kulturalna – to magnes dla młodych Europejczyków i świetna perspektywa dla firm lokujących tu swój biznes. Jak budować inteligentne miasto, atrakcyjne dla biznesu i mieszkańców? Miejskie destynacje z mieszkaniami, biurami, punktami handlowymi i usługowymi, restauracjami oraz ofertą kulturalną, czyli  miastotwórczy mix used. Na jakie projekty czeka Kraków?

13:00-14:00

 • To wydarzenie towarzyszące Property Forum, w ramach którego chcemy przekazać gościom spotkania tj. m.in.: deweloperom nieruchomości komercyjnych - biurowców, hoteli, magazynów, centrów handlowych, inwestorom - szefom firm wynajmujących biura w Polsce, właścicielom i szefom sieci sklepów oraz architektom pracującym dla deweloperów i inwestorów najnowsze trendy dot. designu i aranżacji przestrzeni w obiektach komercyjnych i wokół nich - bo otoczenie obiektów komercyjnych staje się równie ważne dla deweloperów i klientów/najemców, jak i aranżacja wewnątrz budynków, co pokazują ostatnie realizacje na tym rynku w Polsce.

 • Rynek centrów handlowych w Krakowie już dojrzał, ale wciąż jest miejsce na nowe projekty. Czy przyszłością są usługi i rozrywka a nie sam handel? W centrum czy na obrzeżach? Zarządcy obiektów stoją przed wyzwaniem: jak przyciągnąć nowych i utrzymać dotychczasowych klientów? Tym starszym z pomocą przychodzi modernizacja lub radykalna zmiana najemców. Nowi muszą umiejętnie zatrzymać zainteresowanie. Jak zarządzać centrami, by przyciągnąć pokolenie „domatorów”?

14:15-15:15

 • Bogata oferta hotelowa Małopolski wciąż się powiększa. Pierwszy w Polsce pięciogwiazdkowy Autograph Collection Hotels, lifestyle'owy brand sieci Marriott International oraz pierwszy w Europie czterogwiazdkowy chiński Metropolo – m.in. na te premiery Kraków niecierpliwie czeka, bo w świetle 13 mln turystów, którzy odwiedzili miasto w 2017 roku, wciąż rysuje się potrzeba zwiększenia liczby noclegów. W stolicy Małopolski brakuje wciąż obiektów mogących pomieścić dużą liczbę gości. Rosną też nowe projekty w całym regionie. Jak nowe inwestycje zmienią rynek? Czy przyciągną nowych gości? Co planują rynkowi gracze i z jakimi wyzwaniami się mierzą?

15:30-16:45

 • Kraków to regionalny lider sektora biurowego w Polsce, najbardziej chłonny - poza Warszawą - rynek biurowy w naszym kraju. Stoją za tym potencjał ekonomiczny i naukowy Krakowa, który jest magnesem dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, czynsze na stabilnym poziomie czy wybór atrakcyjnych powierzchni dla najemców. Co pozwoli stolicy Małopolski utrzymać pierwsze miejsce wśród miast regionalnych? Jak rozwinie się rynek? Jakie plany mają rynkowi gracze?

Notki biograficzne zostały przesłane przez poszczególnych prelegentów. Organizator konferencji nie ingeruje w ich treść.

A B C D G H J K L Ł M N O P S T W Z
A
B
C
D
G
 • Maciej Gaczorek

  prokurent, główny projektantprokurent, główny projektant, Invest Nosalowy Dwór Sp. z o.o.

 • Michał Galimski

  Partner, Head of Regional MarketPartner, Head of Regional Market, Cushman & Wakefield

 • Dorota Gruchała

  dyrektor krakowskiego oddziałudyrektor krakowskiego oddziału, JLL

H
J
 • Jakub Jarczewski

  dyrektor, dział PR i rozwoju biznesudyrektor, dział PR i rozwoju biznesu, Metro Properties

K
L
Ł
M
N
O
P
S
T
W
 • Przemysław Wasiluk

  Associate Director – Key Account Manager, Asset ServicesAssociate Director – Key Account Manager, Asset Services, CBRE Sp. z o.o.

 • Radosław Włoszek

  prezes zarząduprezes zarządu, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice Sp. z o.o.

 • Dawid Wykurz

  Dyrektor Handlowy Polska PołudniowaDyrektor Handlowy Polska Południowa, Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.

Z