Taka była IV edycja Property Forum Trójmiasto 2017!

26 października 2017 • Gdańsk, Hotel Almond Business & Spa

Odświeżona formuła, więcej sesji, nowe tematy i PropertyDesign.pl Workplace Talks – taka była kolejna edycja regionalnej konferencji Property Forum Trójmiasto.

Przedstawiciele władz samorządowych, właściciele oraz zarządcy spółek inwestujących na rynku centrów handlowych, biurowców, magazynów i hoteli, najemcy powierzchni komercyjnych, sieci hotelowe, szefowie największych agencji doradczych, przedstawiciele instytucjonalnego otoczenia branży oraz reprezentanci instytucji finansowych - spotkali się na IV edycji Property Forum Trójmiasto 2017.

Gospodarzem spotkania Property Forum Trójmiasto była Grupa PTWP SA, wydawca portali PropertyNews.pl oraz PropertyDesign.pl.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROPERTY FORUM TRÓJMIASTO

PRZECZYTAJ RELACJE Z SESJI:

SESJA INAUGURACYJNA: Drogi, kolej, lotnisko, a nie bujanie w obłokach

BIURA: Liczbę nowych biurowców warunkuje tylko dostęp do pracowników

CENTRA HANDLOWE: Jak będzie wyglądało życie centrów handlowych po otwarciu Forum Gdańsk

HOTELE: W najbliższym czasie w Gdańsku powstanie ok. 1,5 tys. pokoi hotelowych

MAGAZYNY: Coraz więcej firm przychylnie patrzy na gdański port. Skorzystają magazyny

KADRY: Recepta na zdobycie talentów? Jakość życia, komfort pracy i współpraca z uczelniami

PROPERTYDESIGN.PL WORKPLACE TALKS: Architekci i producenci o tym, jak tworzyć miejsca pracy

MATERIAŁY WIDEO:

Handel w cieniu rozrywki

Na trójmiejski rynek trafi 200 tys. mkw. biur. Ale Olivia konkurencji się nie boi

Zbigniew Reszka: Nie tylko oświetlenie i akustyka, ale też muzyka i… zapach kawy. To ma znaczenie w projekcie biura

Jan Sikora: Niech nowe obiekty kultury będą miejscem dla każdego, a nie dla wybranych

 

PARTNERZY

PARTNERZY WORKPLACE TALKS

PATRONAT MEDIALNY



Regionalne Property Forum Trójmiasto
26 października 2017 r.
Gdańsk, Hotel Almond Business & Spa

 
8.30-9.00 Rejestracja Gości

9.00-9.15
Wystąpienie otwierające

9.15-9.45  
Punkt widzenia inwestorów

9.45-10.45
Sesja inauguracyjna

Równowaga pomiędzy pracą a odpoczynkiem – jakie wyzwania trzeba pokonać, aby atrakcyjność inwestycyjna regionu wzrosła jeszcze bardziej?

Środowiska biznesowe doceniają rozwój infrastruktury komunikacyjnej, a także specjalizację i tworzenie konkurencyjnej przewagi w oparciu o wielki kapitał, jakim jest morze. To także doskonałe miejsce do życia zarówno dla osób na wyższych stanowiskach, jak i absolwentów. Czy Wyspa Spichrzów, Gdynia Waterfront i Nowe Centrum Sopotu to synonimy zmian, które idą w dobrym kierunku? Jakie są główne wyzwania, które trzeba pokonać, aby konkurencyjność regionu wzrosła jeszcze bardziej?

 10.45-11.00 Przerwa

11.00-12.00
Sesja tematyczna – Hotele

Nie tylko dla turystów

Trójmiasto chce być nie tylko destynacją turystyczną. Ma ambicje, by stać się jednym z liderów przemysłu spotkań w Polsce. To kluczowe dla rozwoju hotelarstwa – region potrzebuje większej liczby imprez biznesowych i wydarzeń, które zatrzymają gości na dłużej. Jaką ma szansę i jakie są warunki sukcesu?

11.00-12.00
Propertydesign.pl – Workplace talks

3T to już nie ewolucja, ale prawdziwa rewolucja

Środowisko pracy błyskawicznie się zmienia. Inwestorzy i architekci muszą złapać to tempo. Jak projektować dla pokolenia nowoczesnych technologii? Biuro dla millenialsa – jakim wyzwaniem dla biznesu są nowe pokolenia pracowników? Technologia, talent, tolerancja – ile 3T kosztuje pracodawcę?
12.00-12.30 Lunch

12.30-13.30
Sesja tematyczna – Porty, logistyka, magazyny

Trójmiejskie porty siłą napędową regionu i kołem zamachowych dla inwestycji magazynowych

Trójmiejski rynek magazynowo-logistyczny rozwijał się do tej pory dość leniwie. Teraz zrobił duży postęp – 2016 rok okazał się rekordowy pod względem podaży i popytu, a ten rok zapowiada się równie dobrze. Choć Trójmiasto nie jest czołową lokalizacją dla magazynowych inwestycji w naszym kraju, deweloperzy i najemcy nie lekceważą tego miejsca. Jak rozwinie się sektor magazynowy? Jest postęp, ale potrzeba przełomu. Recepta na wzrost sektora

12.30-13.30
Propertydesign.pl – Workplace talks

Short stories – Jak to się robi?

Oddajemy scenę wybitnym architektom i projektantom. Przedstawiamy najbardziej spektakularne projekty i aranżacje budynków oraz wnętrz komercyjnych
 

13.30-13.45 Przerwa

13.45-14.45
Sesja tematyczna – Kadry

Uczelnie muszą rozmawiać z biznesem!

Trójmiasto coraz bardziej odczuwa głód dobrze wykwalifikowanej kadry. Rynek pracy przyjąłby nawet ok. 300 tys. ludzi. Szczególnie poszukiwani na Pomorzu są specjaliści z branży IT. Czy edukacja nadąża za zmieniającymi się potrzebami rynku pracy?

 
13.45-14.45
Sesja tematyczna – Centra Handlowe

Daleko od schematów. Nowe lokalizacje na handlowej mapie Trójmiasta. Czy skuszą klientów?

Nowe otwarcia, modernizacje i rozbudowy istniejących galerii – tak dziś rozwija się trójmiejski rynek centrów handlowych. A na horyzoncie już widać nową konkurencję. Jak w najbliższych latach zmieni się układ sił na rynku centrów handlowych? Jakich miejsc do handlu potrzeba jeszcze w mieście? Jak wygląda zainteresowanie najemców tą lokalizacją?
 

14.45-15.00 Przerwa

15.00-16.00
Sesja tematyczna – Biura

To już rynek na 5+, ale potencjał jest o wiele większy. Jak skutecznie walczyć o najemców?

Trójmiasto gra w pierwszej lidze miast regionalnych sektora biurowego w Polsce. Na taką pozycję region pracował przez wiele lat. Biura zapełnili tak wielcy inwestorzy jak np. State Street Bank, Intel czy Nordea IT. Jak utrzymać poziom i skutecznie walczyć o kolejnych dużych graczy? Jakich projektów brakuje i w których lokalizacjach?

Notki biograficzne zostały przesłane przez poszczególnych prelegentów. Organizator konferencji nie ingeruje w ich treść.

A B C D F G H I J K L Ł M O P R S T U W Z
A
B
C
D
F
G
H
I
  • Mateusz Iłowiecki

    starszy konsultant w dziale powierzchni magazynowo-przemysłowychstarszy konsultant w dziale powierzchni magazynowo-przemysłowych, JLL

  • Natalia Iwaszkiewicz

    Leasing ManagerLeasing Manager, Apollo-Rida Poland Sp. z o.o.

J
  • Tomasz Jendryczka

    Corporate Services Engineering Lead CS EMEA Ops.Corporate Services Engineering Lead CS EMEA Ops., Intel Technology Poland Sp. z o.o.

K
L
Ł
M
  • Robert Maraszek

    dyrektor ds. inwestycjidyrektor ds. inwestycji, Inpro SA

  • Janusz Mitulski

    dyrektor rozwoju sieci na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckiedyrektor rozwoju sieci na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckie, Sieć Marriott International

O
  • Katarzyna Olczyk

    Departament TurystykiDepartament Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

  • Sebastian Osuch

    Business Services Senior ManagerBusiness Services Senior Manager, Grupa Nowy Styl

P
  • Marcin Piątkowski

    dyrektor ds. komercjalizacjidyrektor ds. komercjalizacji, TORUS Sp. z o.o. Sp. k.

  • Mateusz Polkowski

    dyrektor działu badań rynku i doradztwadyrektor działu badań rynku i doradztwa, JLL

  • Robert Posytek

    zastępca redaktora naczelnego, Propertydesign.plzastępca redaktora naczelnego, Propertydesign.pl, redaktor naczelny, Propertynews.pl

R
S
  • Adam Schroeder

    starszy negocjator w dziale powierzchni biurowychstarszy negocjator w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield

  • Jan Sikora

    właścicielwłaściciel, Sikora Wnętrza

T
U
W
Z