Za nami Property Forum Katowice 2020!

Zakończyło się Property Forum Katowice 2020. Spotkanie właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych na Górnym Śląsku było wydarzeniem towarzyszącym 4 Design Days 2020 (www.4dd.pl).

W Katowicach w budowie jest ponad 150 tys. mkw. powierzchni biurowej, co jest niespotykaną wcześniej wartością w tym mieście. Niezwykle dynamicznie rośnie też rynek hotelarski – po otwarciu obecnie realizowanych i planowanych na najbliższe lata projektów wzbogaci się o około 1100 nowych pokoi, co spowoduje przyrost podaży aż o 50 proc.! Rekordy bije też sektor logistyczno-magazynowy, który dziś plasuje się tuż za warszawskim, jeśli chodzi o oferowaną powierzchnię. Jest też na trzecim miejscu pod kątem mkw. w budowie. O tym, jak rozwija się rynek nieruchomości komercyjnych w stolicy Górnego Śląska i w całym regionie rozmawiali prelegenci Property Forum Katowice, wydarzenia towarzyszącego 4 Design Days 2020 (www.4dd.pl).

Wśród uczestników Property Forum Katowice znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, właściciele oraz zarządcy spółek inwestujących na rynku centrów handlowych, biurowców, magazynów i hoteli, najemcy powierzchni komercyjnych, sieci hotelowe, szefowie największych agencji doradczych, przedstawiciele instytucjonalnego otoczenia branży oraz reprezentanci instytucji finansowych.

Regionalne konferencje Property Forum to niepowtarzalna okazja do nawiązania biznesowych kontaktów z kluczowymi przedstawicielami tej branży. Okazją do tego są dyskusje panelowe, ale i kuluarowe.

 ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA RELACJI:

Sztuka zbliżania śląskich miast

Nieruchomości. #10years challenge na rynku nieruchomości. Jak inwestycje komercyjne zmieniły oblicze Katowic

#onstage. Te nieruchomości zmieniają Śląsk

 Property Forum Katowice

6-7 lutego 2020 r., w ramach 4 Design Days

Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

 

6 lutego 2020 r. | 10.00-11.30

Sztuka zbliżania śląskich miast

Metropolia to lokomotywa wzrostu gospodarczego regionu – jak zaprojektować gospodarkę na miarę XXI wieku – wygodną i przyjazną dla mieszkańców oraz bez barier dla biznesu. Infrastruktura, komunikacja, zagospodarowanie przestrzenne – jak zmienia się Śląsk i profil gospodarczy tego regionu? Co planują władze? Na jakie sektory i technologie postawić?

 

6 lutego 2020 r. | 12.00-13.00

Nieruchomości. #10years challenge na rynku nieruchomości. Jak inwestycje komercyjne zmieniły oblicze Katowic

Stolica Górnego Śląska przeszła olbrzymią metamorfozę. Dziś to miasto wybierają najwięksi międzynarodowi inwestororzy i główni gracze rynku nieruchomości. Jaką rolę w rozwoju miasta odgrywają inwestycje komercyjne – co wyszło, a nad czym trzeba pracować? Deweloper 2.0. – jak zmieniła się rola dewelopera w budowaniu nowoczesnego ośrodka miejskiego? Jak tworzyć miasto szczęśliwych ludzi – ekologiczne oraz przyjazne dla mieszkańców i biznesu? Rola dialogu samorządu z biznesem

 

6 lutego 2020 r. | 16.00-17.00

#onstage. Te nieruchomości zmieniają Śląsk
Na scenę Property Forum Katowice zaprosimy twórców najnowszych projektów nieruchomościowych w mieście i regionie.

 

7 lutego 2020 r. | 10.00-11.30

Biura. Najpierw człowiek, potem funkcja, na końcu budynek – jakie biura buduje się dziś w Katowicach?

Apetyt najemców i inwestorów na biura w Katowicach motywuje deweloperów do intensywnego działania. Czy dynamika rowoju tego rynku nadal będzie rosła w tak dużym tempie? Jak eweoluował katowicki sektor biurowy i jakie inwestycje szykują deweloperzy? Czym pracodawcy i deweloperzy kuszą pracowników?

 

7 lutego 2020 r. | 12.00-13.00

Hotele. Rozpędzone biznesowo Katowice kuszą hotelarzy

Katowicki sektor hotelowy rośnie dzięki turystyce biznesowej, wystawienniczej oraz eventowej. Co się buduje, na ile hoteli jest jeszcze miejsce, jak budować mocne i stabilne filary dla branży?