• 7R pozyskało finansowanie na rozbudowę nowoczesnego kompleksu logistycznego 7R Park Lublin. 
  • Umowa kredytowa została podpisana z konsorcjum banków – Santander Bank Polska oraz mBank. Park docelowo będzie składał się z pięciu budynków o łącznej powierzchni blisko 110 tys. mkw. 
  • Za realizację prac odpowiada Generalny Wykonawca projektu, firma Bremer.

Pozyskanie finansowania na realizację 7R Park Lublin pokazuje potencjał, jakim dysponuje zarówno 7R jako deweloper dostarczający nowoczesne powierzchnie magazynowe, jak i potencjał regionu pod kątem rozwoju nowego biznesu – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R.

Obecnie na terenie 7R Park Lublin ukończone zostały dwa z pięciu zaplanowanych budynków, a jednym z pierwszym najemców jest m.in. lubelska spółka Spiżarnia. Docelowo kompleks zapewni około 110 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni logistycznej i magazynowej, zlokalizowanej w przemysłowej części miasta. Położenie inwestycji blisko obwodnicy Lublina zapewnia nie tylko wygodny dostęp do dróg ekspresowych, ale też znakomite połączenie drogowe dla takich sektorów jak FMCG i TSL.

To tutaj krzyżują się bowiem najważniejsze szlaki komunikacyjne oraz rozbudowywana jest infrastruktura kolejowa, co jest fundamentem transportu i pozwala planować operacje spedycyjno-transportowe na terenie całego kraju, a także w kierunku Europy Wschodniej. Projekt jest także objęty certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good, wpisując się tym samym w ideę zrównoważonego budownictwa przemysłowego, a jednocześnie misję oraz strategię spółki 7R.

Rozbudowa obiektu 7R Park Lublin to kolejny przykład inwestycji prowadzonych przez spółkę 7R, która łączy w sobie elementy zrównoważonego budownictwa, a jednocześnie wpisuje się w strategię firmy – systematyczny rozwój portfela projektów zlokalizowanych w perspektywicznych i dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Inwestycja realizowana jest w odległości zaledwie 4 km od centrum Lublina, a także w bliskim sąsiedztwie węzła trasy ekspresowej S17 oraz drogi S12. Rozwój tej lokalizacji ma dla spółki szczególne znaczenie, gdyż jak wynika z raportu „Branża logistyczno-przemysłowa. Ścieżki rozwoju z perspektywy 2022” – opracowanego wspólnie przez 7R oraz Colliers – to właśnie wschodnia część kraju, w tym województwo lubelskie, stoi przed szansą, aby stać się naturalnym kierunkiem migracji dla firm, które wycofują swoje zasoby logistyczne m.in. z Rosji i Białorusi.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl