PARTNERZY PORTALU

7R podsumowuje działania w ramach ESG i zdradza cele na lata 2022-2025

7R podsumowuje działania w ramach ESG i zdradza cele na lata 2022-2025
7R deklaruje, że do 2023 roku opracuje plan dekarbonizacji zgodny z metodyką SBTi. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 23 cze 2022 15:09

7R opublikował swój pierwszy raport ESG, wyznaczając cele zrównoważonego rozwoju dla spółki do 2025 r. - Zrównoważony biznes to fundament naszej działalności i główny priorytet w strategii podnoszenia wartości 7R - tłumaczy Tomasz Lubowiecki, założyciel oraz prezes zarządu 7R.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 23 cze 2022 15:09
  • Priorytetem pozostaje dążenie do neutralności klimatycznej firmy i wspieranie klientów w tym zakresie. 7R deklaruje, że ESG stanowi fundament jej działalności i jest wpisane w długofalową strategię podnoszenia wartości samej firmy, jak i jej produktów, na czym zyskują najemcy, inwestorzy, lokalne społeczności i pracownicy. 
  • W 2021 roku 7R oddało do użytku 400 tys. mkw. certyfikowanej powierzchni. W tym czasie firma współpracując z funduszami inwestycyjnymi sprzedała 17 projektów za łączną kwotę 400 mln euro.
  • Powiększył się także portfel nieruchomości zarządzanych przez 7R i obecnie wynosi ponad 1 mln mkw.

Obecnie w trakcie budowy jest ok. 570 tys. mkw. powierzchni magazynowo-przemysłowej. Wśród priorytetów 7R, na równi z takimi wartościami jak innowacyjność, jakość czy technologie przyszłości, jest także prowadzenie działalności w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zrównoważony biznes to fundament naszej działalności i główny priorytet w strategii podnoszenia wartości 7R - tłumaczy Tomasz Lubowiecki, założyciel oraz prezes zarządu 7R.

-- Budujemy nasz biznes z troską o planetę i społeczności lokalne, a także w zgodzie z najwyższymi standardami ładu korporacyjnego. Zrównoważony biznes to fundament naszej działalności i główny priorytet w strategii podnoszenia wartości 7R. Aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby interesariuszy – inwestorów, najemców, społeczności i pracowników, oraz utrzymać stabilną pozycję na rynku, opracowaliśmy szereg polityk ESG i konsekwentnie wdrażamy je w ramach przyjętego modelu biznesowego – mówi Tomasz Lubowiecki, założyciel oraz prezes zarządu 7R.

Strategia 7R w zakresie ESG, która będzie obowiązywać w latach 2022-2025, będzie opierać się na trzech filarach strategicznych: dążeniu do neutralności klimatycznej, wspieraniu społeczności lokalnych i rozwoju pracowników oraz działaniu zgodnie z przyjętym ładem korporacyjnym.

Wspólnie w kierunku neutralności klimatycznej

7R zapewnia najemcom innowacyjne rozwiązania, które ograniczają zużycie energii i emisji dwutlenku węgla, a także chronią bioróżnorodność poprzez zwiększanie efektywności gospodarki odpadami i surowcami w ramach obiegu zamkniętego.

- Przeciwdziałanie zmianom klimatu to ogromne wyzwanie, szczególnie w naszej branży, dlatego w polityce ESG kładziemy nacisk na aspekty środowiskowe prowadzonej działalności. Jakość naszych obiektów i ich przyjazność środowisku jest dla nas kwestią kluczową. Również od generalnych wykonawców wymagamy spełniania surowych norm środowiskowych. Wszystko po to, aby maksymalizować efektywność energetyczną obiektów, a przy tym minimalizować ich ślad węglowy. Dzięki wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii oraz odpowiednich systemów wspieramy najemców w osiągnięciu neutralności klimatycznej, czego potwierdzeniem jest wysoka ocena, którą nasze obiekty uzyskują w procesie certyfikacji BREEAM – mówi Tomasz Lubowiecki.

Relacje z lokalną społecznością są niezbędne do rozwoju naszego biznesu. Wierzymy, że planowane zwiększenie nakładów na inicjatywy proekologiczne jeszcze bardziej wzmocnią nasze stosunki z lokalnymi społecznościami - zapewnia Tomasz Lubowiecki.

7R oferuje swoim klientom wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak panele fotowoltaiczne, zwiększoną izolacyjność ścian i dachu, oświetlenie LED czy system zarządzania zużyciem energii – przynoszą one realne korzyści zarówno dla samego środowiska (redukcja emisji CO2), jak i najemców, w postaci zmniejszonych kosztów eksploatacji budynków. Analizy przeprowadzone przez 7R dla obiektu magazynowego o powierzchni 20 tys. mkw. dowodzą, że pobór energii w budynku zostaje ograniczony nawet o 50 proc. Z kolei ładowarki do aut elektrycznych, nasadzenia roślinności, łąki kwietne czy zielone dachy pozwalają na redukcję emisji dwutlenku węgla o około 381 ton rocznie.

7R deklaruje w raporcie, że do 2023 roku opracuje plan dekarbonizacji zgodny z metodyką SBTi, a wszystkie magazyny dewelopera będą certyfikowane BREEAM na poziomie co najmniej „Very Good”.

Dla pracowników i sąsiadów

Realizując założenia obszaru social responsibility 7R angażuje się w szereg inicjatyw, dzięki którym buduje dobrosąsiedzkie stosunki z lokalnymi społecznościami. Część inwestycji dewelopera obejmuje m.in. tworzenie dodatkowych dróg, z których korzystają mieszkańcy, czy remonty już istniejących szlaków komunikacyjnych. Firma wspiera także lokalne drużyny sportowe oraz młodych artystów w ramach inicjatywy 7R Warehouse of art.

- Relacje z lokalną społecznością są niezbędne do rozwoju naszego biznesu. Wierzymy, że planowane zwiększenie nakładów na inicjatywy proekologiczne jeszcze bardziej wzmocnią nasze stosunki z lokalnymi społecznościami. Równie mocno dbamy także o komfort osób zatrudnionych w 7R. Tylko na przestrzeni ostatnich 2 latach liczba naszych pracowników podwoiła się. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić tym i wszystkim nowym osobom zatrudnionym w 7R warunki do ciągłego rozwoju zawodowego, a także dostęp do nowoczesnych narzędzi, szkoleń i benefitów – mówi Tomasz Lubowiecki.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 83.20.247.111
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!