PARTNERZY PORTALU

Akomex zakończył rozbudowę nowej hali. Teraz może zwiększyć moce produkcyjne

Grzegorz Łajca, prezes Grupy Akomex. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 18 maj 2022 11:07

DrukPak w Aleksandrowie Kujawskim teraz jest większe i może zwiększyć moce produkcyjne. Akomex producent opakowań kartonowych w Polsce ogłosił ukończenie inwestycji o 1,8 tys. mkw. powierzchni.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 18 maj 2022 11:07
  • Grupa Akomex zgodnie z przyjętą wcześniej strategią inwestuje w tym roku ponad 40 milionów złotych w zwiększenie mocy produkcyjnych.
  • Firma zakończyła właśnie rozbudowę zakładu produkcyjnego w Aleksandrowie Kujawskim przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
  • Akomex chce zwiększyć moce produkcyjne o 30-40 proc. a przychody o 20 proc. jeszcze w tym roku.

Grupa Akomex producent opakowań kartonowych w Polsce zakończyła rozbudowę zakładu produkcyjnego w spółce zależnej DrukPak w Aleksandrowie Kujawskim. Powstała nowa hala o powierzchni ponad 1,8 tys. metrów kwadratowych, w której jeszcze w tym roku rozpoczną prace nowe linie produkcyjne.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inwestycja była realizowana przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Grupa Akomex inwestuje ponad 40 milionów złotych w zwiększenie mocy produkcyjnych zgodnie z przyjętą wcześniej strategią. W opinii zarządu firmy, dzięki nowym inwestycjom Grupa Akomex może liczyć na wzrost mocy produkcyjnych o 30-40 proc. jeszcze w tym roku.

Rozbudowa zakładu produkcyjnego DrukPaku rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku. Kosztowała ponad 4,5 mln złotych. Nowa hala pozwala na optymalizację procesów produkcyjnych i logistycznych w całym zakładzie a także instalację dodatkowych maszyn.  Będą one produkować opakowania kartonowe głównie dla klientów z sektora farmaceutycznego zarówno w Polsce jak i w Europie.

Inwestycje są realizowane przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Dzięki tej współpracy Grupa Akomex rozbudowała halę produkcyjną, zakupi optymalizujące procesy produkcji maszyny i urządzenia, zwiększy powierzchnie magazynowe a także powiększyła już zatrudnienie w zakładzie DrukPak w Aleksandrowie Kujawskim.

Mimo niepewnej sytuacji makroekonomicznej jaką obserwujemy obecnie w rożnych sektorach gospodarki skupiamy się na tych inwestycjach, które są zgodne z przyjętą wcześniej przez nas strategią. Jednym z jej podstawowych celów jest zwiększenie  udziału Grupy Akomex w rynku - komentuje Grzegorz Łajca, prezes Grupy Akomex.

- Tylko w tym roku planujemy przeznaczyć ponad 40 milionów złotych między innymi na zakup nowych linii produkcyjnych do obu naszych zakładów, powiększenie magazynów, uruchomienie produkcji w nowej części zakładu produkcyjnego w Aleksandrowie Kujawskim, a także wprowadzenie nowych produktów do naszej oferty, między innymi opakowań 3d. Cześć inwestycji jest realizowanych przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Najbliższe miesiące to dla nas okres intensywnego rozwoju. Nasze moce produkcyjne zwiększymy o 30-40 proc., co już w tym roku przyczyni się do wzrostu sprzedaży o ponad 20 proc.” - dodaje Grzegorz Łajca.

Produkcja w nowej części zakładu w Aleksandrowie Kujawskim ma rozpocząć się w ciągu kilku najbliższych miesięcy. W tej chwili trwa instalacja nowych linii produkcyjnych, które będą wytwarzać opakowania głównie dla branży farmaceutycznej, ale także kosmetycznej, healthcare oraz beauty. Jeszcze w tym miesiącu Grupa Akomex planuje  także wprowadzić na rynek szeroką gamę nowych opakowań przestrzennych z przeznaczeniem głównie na rynek spożywczy. Pozwolą one między innymi na zastąpienie używanych do tej pory przez przemysł spożywczy i nie tylko opakowań z tworzyw sztucznych.

Fot. mat. pras.

Polska Strefa Inwestycji to ustawowy instrument wsparcia dla przedsiębiorców planujących nowe inwestycje. Jednym z jej kluczowych zadań jest przyznawanie ulgi podatkowej na okres od 10 do 15 lat. Pomoc udzielana jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, niezależnie od wielkości firmy oraz jej lokalizacji. Decyzję o wsparciu w województwie kujawsko-pomorskim oraz we wschodniej części województwa pomorskiego wydaje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.

Grupa Akomex ma ponad 50 lat doświadczenia na rynku, zarządza trzema fabrykami w Polsce oraz w Danii. Zatrudnia ponad 600 osób. W jej skład wchodzą 3 spółki: Akomex, DrukPak oraz duńska Plano Pack. Około połowa produktów firmy jest eksportowana poza granice kraju, głównie do państw Europy Zachodniej. Producent dostarcza opakowania, a także ulotki, etykiety, tacki i arkusze laminowane dla takich branż jak farmaceutyczna, spożywcza, higiena osobista, elektronika czy akcesoria domowe. Rocznie, zakłady produkcyjne firmy opuszcza 1,3 miliarda opakowań, dostarczanych wiodącym markom branży spożywczej i farmaceutycznej. W ubiegłym roku Grupa Akomex zanotowała około 280 mln złotych przychodu. Obecnie firma pracuje intensywnie nad realizacją nowej strategii, która ma jej zapewnić intensywny rozwój.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.114.32
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!