- Razem z firmą ATC Cargo i korporacją Alibaba rozmawiamy o projekcie stworzenia olbrzymiego centrum logistycznego w Polsce - powiedział Jacky Lim.

Dodał, że choć wiążące decyzje jeszcze nie zapadły, to WWL chciałoby zostać współinwestorem tego przedsięwzięcia. - Jeszcze nie zostało nic postanowione, ale mamy plany zainwestować w to centrum - poinformował.

- Te magazyny będą zaopatrywać nie tylko Polskę, ale też kraje ościenne w tym Niemcy. Jak duże powinny być to magazyny i jak dużych nakładów to wymaga, jest to jeszcze w trakcie dyskusji - stwierdził Jacky Lim.

Dodał, że centrum mogłoby powstać w pobliżu granicy polsko-niemieckiej.

Alibaba to chiński potentat e-handlu, który osiągnął w III kwartale ubiegłego roku 61-proc. wzrost przychodów. Wpływy firmy wzrosły do 8,3 mld dol., czyli do ponad 55 mld juanów. Wzrost kwartalnych wyników firma zawdzięcza sprzedaży w sieci.

Alibaba, której założycielem jest miliarder Jack Ma, to największy sprzedawca internetowy w Chinach. Należą do niego platformy sprzedażowe Tmall i Taobao.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl