Według danych podawanych przez Amazon, zyski koncernu w drugim kwartale bieżącego roku wyniosły 2,53 mld dolarów. Dla porównania, rok do roku w tym samym okresie w 2017 r. Amazon zyskał 197 mln dolarów. "WSJ" podkreśla jednak, że inne firmy technologiczne - takie jak Alphabet czy Microsoft - wciąż prześcigają koncern z Seattle pod względem generowanych zysków.

Według dziennika, Amazon stoi jednak przed szeregiem wyzwań, z których najistotniejsze to rosnąca wrogość ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa. Ostatnio we wpisie na Twitterze Trump zarzucił koncernowi Bezosa, że do budowania swojej potęgi wykorzystuje on w niewłaściwy sposób pocztę w Stanach Zjednoczonych, która "jest na usługach" koncernu w zakresie dostawy towarów. Zaniepokojeni wzrostem koncernu są również niektórzy przedstawiciele amerykańskiego Kongresu. Wiele wypowiedzi amerykańskich polityków, w tym prezydenta Trumpa, sugeruje że w stosunku do Amazonu może rozpocząć się nawet postępowanie antytrustowe.

Kwartalne przychody Amazona w wysokości 52,8 mld dolarów uplasowały się nieco poniżej oczekiwań analityków - zauważa "WSJ", podobnie jak prognozy przychodów na trzeci kwartał, które koncern ocenia jako kwoty w przedziale od 54 do 57 mld dolarów.

Obecnie Amazon dominuje w sektorze handlu elektronicznego w Stanach Zjednoczonych. Według "Wall Street Journal", koncern zyskuje połowę z każdego wydanego w ramach e-handlu w Ameryce dolara. Przychody z głównej do tej pory usługi Amazonu jaką był sklep internetowy, wyhamowują jednak - podkreśla dziennik.

Jednym z najszybciej rosnących obecnie źródeł zysku dla koncernu jest dział Amazon Web Services (AWS), oferujący usługi chmury obliczeniowej. Przychody z niego w drugim kwartale wzrosły o 49 proc. do poziomu 6,1 mld dolarów. Oprócz chmury AWS obejmuje również usługi z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, które cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów korporacyjnych - zauważa "WSJ".

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl