PARTNERZY PORTALU

Boeing się rozwija. Nadszedł czas na strategiczne inwestycje przemysłowe

Boeing się rozwija. Nadszedł czas na strategiczne inwestycje przemysłowe
Boeing Distribution Services zajmie 3 tys. mkw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 16 maj 2022 12:14

Boeing Distribution Services, wiodący globalny dystrybutor i dostawca części i usług lotniczych, wynajął 3 tys. mkw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 16 maj 2022 12:14
  • Boeing Distribution Services zmienia budynek w Dolinie Lotniczej. 
  • Teraz Boeing Distribution Services zajmie 3 tys. mkw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III.
  • Obiekt w Panattoni sąsiaduje w miejskim lotniskiem. 

Park zlokalizowany jest w sercu tzw. Doliny Lotniczej, w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów -Jasionka. Duża i nowoczesna powierzchnia pozwoli firmie na składowanie ponad dwukrotnie większej liczby części niż dotychczas -  w sumie blisko 50 tys.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dostosowana powierzchnia do potrzeb BDSI pozwoli przedsiębiorstwu na wdrożenie zaawansowanych i zindywidualizowanych procesów kompletacji i pakowania, spełniających specyficzne wymagania swoich kontrahentów. Klienci BDSI zyskują ponadto na szybkiej dostawie części dzięki bliskości nowej lokalizacji do autostrady A4 i drogi S19.

Obiekty dla branży lotniczej wymagają spełnienia bardzo wysokiego standardu warunków składowania, dlatego wybór do takiej realizacji właśnie Panattoni to podwójna nobilitacja - mówi Krzysztof Głut, Panattoni.

- Współpraca z tym sektorem to kolejny ważny krok w rozwoju firmy i budowaniu naszej elastyczności, szczególnie, że postawił na nas jeden z największych graczy w branży. Pozostanie przedsiębiorstwa w regionie to także podkreślenie strategicznej pozycji Doliny Lotniczej i słuszności realizacji inwestycji Panattoni właśnie tutaj – dodaje Krzysztof Głut.

Polska jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków Boeinga w Europie

BDSI współpracuje z ponad 200 polskimi klientami z sektorów lotnictwa wojskowego i cywilnego, którzy korzystają z linii produktów i usług takich jak zarządzanie pojemnikami i rozwiązania w zakresie kompletacji. Rafał Stępnowski, Director Government Affairs w Boeingu podkreśla: - Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków Boeinga w Europie. Przeniesienie BDSI na większą powierzchnię świadczy o stałym zaangażowaniu Boeinga w Polsce i silne partnerstwo z polską gospodarką. Popyt na lotnictwo komercyjne ponownie rośnie, a Boeing znacznie się rozwija. Nadszedł czas na strategiczne inwestycje przemysłowe!

-Jako międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield cieszymy się, że mogliśmy koordynować transakcję Boeing-Panattoni, dotyczącą wynajmu powierzchni magazynowo biurowej w okolicy Rzeszowa. Region ten jest jednym ze wschodzących rynków magazynowych w kraju, dzięki czemu rozwija się niezwykle dynamicznie. Czołowi deweloperzy i inwestorzy dostrzegają jego ogromny potencjał – wśród nich również Boeing - komentuje Konrad Jacewicz, associate, Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.

Południowo-wschodnia Polska ze swoją Doliną Lotniczą jest ośrodkiem przemysłu lotniczego od ponad 80 lat - odbywa się tu ok. 90 proc. produkcji tego sektora. Oprócz obecności lotniska Rzeszów-Jasionka, region czerpie korzyści z wiedzy specjalistycznej, którą wnoszą absolwenci  Politechniki Rzeszowskiej i rozwiniętego Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Magazyny w sąsiedztwie portu lotniczego

Panattoni Park Rzeszów Airport III powstaje w sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów - Jasionka. Kompleks docelowo osiągnie ponad 67 000 m kw. w ramach 3 budynków, a pierwsze dwie hale o powierzchni łącznej 33 000 m kw. zostaną dostarczone w III kwartale br. Inwestycja oferuje najwyższą jakość i dostosowana będzie do potrzeb klientów z różnych sektorów – od logistyki, przez produkcję i przemysł, po e-commerce. Kompleks przejdzie certyfikację metodą BREEAM i zostanie wyposażony m.in. w rozwiązania z zakresu energooszczędności i oszczędności wody, bioróżnorodności, czy wellbeingu.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.114.32
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!