Branża IT wybiera polskie magazyny


Polska Centralna jest najbardziej pożądaną lokalizacją do rozwoju centrów logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, wyprzedzając tym samym Czechy i Węgry - wynika z raportu Rozwój Sieci Nieruchomości Logistycznych w Europie, opracowanego przez Prologis Research i EFT.
Rozwój technologiczny rodzi zapotrzebowanie na specjalistów
Popularność centrów logistycznych w Polsce Centralnej wzrasta wraz z narastającym rozwojem branży IT w regionie. – Spowodowane jest to w dużej mierze tym, że większość dużych firm ma swoje centrale właśnie na tym obszarze, natomiast przedsiębiorstwa międzynarodowe mają tu zwykle swoje oddziały. Region ma wpływ na rozwój technologii. Duża liczba firm – w szczególności tych, które dążą do innowacyjności, za pomocą której przyciągają klientów, prawie zawsze skupia się na dokładnej analizie procesów, zebraniu dużej liczby niestandardowych wymagań oraz dedykowanych systemów informatycznych do obsługi korporacji. Polskie przedsiębiorstwa bezustannie się rozwijają i zarazem mają potrzebę dogonienia w niektórych sektorach standardów globalnych czy europejskich. Coraz więcej firm dostrzega korzyści wynikające z wdrażania rozwiązań technologicznych oraz możliwości wyeksportowania swoich usług na rynku międzynarodowym. Nic więc dziwnego, że stale wzrasta też zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT. Należy pamiętać, że wiele polskich uczelni jest wysoko ocenianych pod względem jakości szkolenia informatyków. Pozwalają one zdobyć solidną wiedzę w zakresie sieci komputerowych, budowy złożonych systemów informatycznych, programowania, struktur danych czy całej logistyki. W tę charakterystykę świetnie wpisuje się Politechnika Białostocka. Postawiła sobie ona bardzo wysoką poprzeczkę, jeśli chodzi o przygotowanie specjalistów IT. Co roku współpracuje z czołowymi ekspertami związanymi z rynkiem nowych technologii w Polsce – zaznacza prezes SoftwareHut. – Dynamiczny rozwój branży IT sprawił, że popyt na pracowników z tych obszarów przerasta rzeczywistą liczbę chętnych do pracy. Nowe talenty są zatem błyskawicznie wychwytywane przez rynek pracy. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do włączenia się w rozwój rynku i pracę przy projektach informatycznych w całej Polsce – mówi Robert Strzelecki.
SoftwareHut to białostocka firma, która oferuje usługi IT. Dysponuje wiedzą w tak różnych dziedzinach, jak wykorzystanie potencjału Internetu dla potrzeb firmy czy odpowiedni dobór sprzętu i negocjacje z dostawcami. W ramach outsourcingu specjalistów jest w stanie szybko zbudować dla klienta zespół z kompetencjami w różnych technologiach dopasowanych do potrzeby biznesowej i charakteru rozwiązania.
- 1
- 2
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.