• Francuska firma CMA CGM, jedna z wiodących w globalnej spedycji i logistyce grup, podpisała umowę o nabycie udziałów i aktywów z firmą Ingram Micro.
  • CMA CGM przejmie większą część działalności Ingram Micro Commerce & Lifecycle Services (CLS) w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej oraz regionie Azji i Pacyfiku.
  • Ingram Micro zachowa pozostałą część działalności CLS. Wartość transakcji wynosi 3 mld dolarów. Obejmuje ona też Shipwire, logistyczną platformę technologiczną opartą na chmurze.

Nabyta część firmy Ingram Micro CLS specjalizuje się w logistyce kontraktowej dla e-commerce i omnichannel fulfillment. W 2021 roku ma osiągnąć przychody na poziomie 1,7 mld dolarów, zatrudnia 11 500 pracowników na świecie w 59 magazynach, głównie w USA i Europie.

Łącznie CEVA Logistics i CLS zatrudniać będą ok. 90 tys. pracowników w blisko 1,1 tys. oddziałach w 160 krajach. Dzięki połączeniu CEVA Logistics i Ingram Micro CLS powstanie czwarty co do wielkości globalny dostawca usług logistyki kontraktowej. Przejęcie dodatkowo wzmocni ofertę CEVA Logistics w zakresie logistyki kontraktowej i pomoże jej w osiągnięciu celu, jakim jest dołączenie do top 5 globalnych graczy logistyki,

CLS Ingram Micro wzmocni ofertę CEVA Logistics w zakresie obsługi e-commerce i przyspieszy rozwój w kluczowych segmentach rynku, tj. nowe technologie, handel detaliczny i fashion. CLS ma silną pozycję w logistyce kontraktowej i obsłudze e-commerce, zwłaszcza w zarządzaniu logistyką zwrotów, widocznością przesyłek i usługach same-day delivery.

Grupa CMA CGM zamierza sfinansować przejęcie z własnych środków. Zamknięcie transakcji wymaga jeszcze zatwierdzenia przez odpowiednie organy regulacyjne. Oczekuje się, że zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 roku.

- Przejęcie Ingram Micro CLS ma strategiczne znaczenie dla Grupy CMA CGM. Po przeprowadzonej w tym roku restrukturyzacji, nasza spółka zależna CEVA Logistics przyspieszy swój rozwój i dołączy do światowej pierwszej czwórki w dziedzinie logistyki kontraktowej. Wzmocniona pozycja na rynkach amerykańskim i europejskim zwiększy jej zdolność do wykorzystania możliwości oferowanych przez boom na e-commerce. Grupa CMA CGM będzie kontynuować rozwój, opierając się na dwóch solidnych filarach, żegludze i logistyce, z pozycją światowego lidera w obu sektorach - powiedział Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor generalny Grupy CMA CGM.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl