• Przedsiębiorstwa wprowadzą się do obiektu w III kw. br.
  • Najemcy zajmą powierzchnię w hali o docelowym metrażu blisko 20 tys. mkw.
  • Deweloper dostarczył w województwie kujawsko-pomorskim ponad 300 tys. mkw.

Firma przyciąga do regionu przedsiębiorców w wielu sektorach, m.in. e-commerce, logistycznym - w tym branży kurierskiej – oraz handlu.

Do powstającego Panattoni Park Toruń II, w III kwartale 2022 r. wprowadzą się dwa globalne przedsiębiorstwa logistyczne – Dachser i Hellmann Worldwide Logistics Polska, a także jedno z największych przedsiębiorstw zajmujących się hurtową dystrybucją artykułów FMCG. 

- Cały czas rozbudowujemy swoje portfolio w Toruniu i Bydgoszczy, a potencjał kujawskiego rynku tylko rośnie. Region korzysta z atrakcyjnej lokalizacji i dogodnego połączenia zarówno z Pomorzem i kluczowymi portami morskimi w skali kontynentu, zachodnią granicą, jak i stolicą Polski. Dlatego nie dziwi największy - poza tzw. Wielką Piątką – popyt na powierzchnię przemysłową, który przekroczył w 2021 roku 400 tys. mkw. Cieszymy się, że możemy w tym aktywnie partycypować i zagwarantować, że następne lata będą jeszcze bardziej obfite – mówi Andrzej Spiesz, Development Director, Panattoni.

Nowy park firmy powstaje w strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód i korzysta z bliskości dwóch dróg krajowych: DK 10 – biegnącej z okolic stolicy, aż do Szczecina i granicy z Niemcami – oraz DK 15, która łączy Mazury z Dolnym Śląskiem. Szlaki prowadzące w czterech kierunkach pozwalają na sprawny transport krajowy, a położenie niedaleko granicy, na działalność międzynarodową.

Panattoni Park Toruń II składać się będzie z jednego obiektu o docelowej powierzchni 19,91 tys. mkw., a całość zostanie ukończona w III kwartale 2022. Elastyczne moduły i możliwość dostosowania powierzchni do prowadzonej działalności pozwolą zarówno na prowadzenie operacji z zakresu e-commerce, logistyki, czy lekkiej produkcji. Inwestycja powstaje w sposób zrównoważony, a deweloper zadba również o bioróżnorodność na terenie realizacji. Zasadzonych zostanie ok. 70 drzew, a powierzchnię 800 m kw. pokryją krzewy rodzime. Ponadto 250 m kw. zajmą ekologiczne łąki kwietne niewymagające częstego koszenia. Na terenie inwestycji znajdą się również domki dla owadów.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl