• Koncern Thales wybuduje zakład produkcyjny w Tczwie.
  • Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.
  • W ramach inwestycji powstanie hala produkcyjno-magazynowa wraz z obiektami towarzyszącymi i infrastrukturą.

Grupa Thales działa w Polsce od ponad 30 lat i dostarcza rozwiązania technologiczne dla sektorów takich jak wojskowość, lotnictwo, tożsamość cyfrowa, cyberbezpieczeństwo, a nawet kosmonautyka. Firma od lat funkcjonuje w Tczewie, gdzie produkuje dokumenty tożsamości i podróży, a także karty bankowe.

Inwestor ogłosił powstanie drugiego zakładu produkcyjnego w Tczewie. Nowa realizacja odpowie na rosnące globalne zapotrzebowanie na dokumenty tożsamości oraz pomoże sprostać wymaganiom europejskich klientów firmy z sektora bankowego.

Dekpol Budownictwo jako generalny wykonawca wybuduje obiekty o powierzchni ponad 15 tysięcy metrów kwadratowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Nowoczesna przestrzeń produkcyjna oraz biurowa pozwoli firmie Thales rozwinąć swoją działalność w Polsce i zoptymalizować lokalne procesy produkcyjne.

 

- To kolejny złożony projekt, który realizujemy jako generalny wykonawca. Jedno z wyzwań stanowi wysoki poziom skomplikowania instalacji produkcyjnych, które musimy ukończyć w stosunkowo krótkim czasie – mówi Adam Olżyński, dyrektor ds. handlowych Dekpol Budownictwo.

Zgodnie z planowanym terminem realizacji, efekty współpracy Dekpol Budownictwo i Thales będzie można obejrzeć w 2024 roku, kiedy zakończy się budowa inwestycji.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl