• Centrum MDC2 Park Kraków South zostanie zrealizowane w trzech fazach, a jego łączna powierzchnia wyniesie ponad 90 tys. mkw.
  • Inwestycja jest zlokalizowana w Skawinie niedaleko Krakowa.
  • Akwizycja została sfinalizowana w imieniu paneuropejskiego funduszu Generali Real Estate Logistics Fund (GRELF) zarządzanego przez Generali Real Estate S.p.A Società di gestione del risparmio.
  • Krakowska inwestycja będzie realizowana we współpracy z MDC2, polskim deweloperem zrównoważonych powierzchni przemysłowych i logistycznych.

 MDC2 Park Kraków South będzie hubem dystrybucyjno-logistycznym, który zostanie zrealizowany w trzech fazach. W ramach trzech budynków, klienci otrzymają do dyspozycji ponad 90 tys. mkw. powierzchni ulokowanej na 19 hektarach gruntu. Budynki MDC2 Park Kraków South powstaną w Skawinie, w bliskiej odległości od centrum Krakowa, przy skrzyżowaniu kluczowych międzynarodowych korytarzy logistycznych i autostrad.

Zgodnie z podejściem Generali Real Estate do zrównoważonego rozwoju, MDC2 Park Kraków South został zaprojektowany z myślą o ESG i zostanie wybudowany zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Excellent, wprowadzając dobre praktyki w zakresie zrównoważonego budownictwa, m.in. materiały budowlane w 95% nadające się do recyklingu czy dachy przygotowane do instalacji fotowoltaicznych.

Po wejściu na polski rynek logistyczny w 2021 roku, dzięki udanym akwizycjom w Gdańsku i Krakowie, cieszymy się, mogąc umocnić naszą pozycję w Krakowie, jednym z najmniej nasyconych rynków logistycznych w kraju - mówi Pierre-David Baylac, Head of Logistics w Generali Real Estate.

- Wybraliśmy tę inwestycję ze względu na jej znakomitą lokalizację, ale także niewielką dostępność powierzchni przemysłowej i magazynowej w tej części Polski – dodaje Maciej Madejak, Chief Development Officer w MDC2. 

Transakcja zakupu potwierdza zaangażowanie Generali Real Estate w sektor nieruchomości logistycznych i jest trzecią akwizycją logistyczną i pierwszym projektem deweloperskim funduszu w Polsce.

W transakcji Generali Real Estate doradzały spółki Greenberg Traurig, PWC, Gleeds i Knight Frank. MDC2 wsparły w transakcji firmy Dentons, Savills oraz ARC Capital Markets.

 

O GENERALI REAL ESTATE

Generali Real Estate jest jednym z wiodących na świecie zarządców aktywami nieruchomości. W portfelu spółki znajdują się aktywa o wartości około 38,3 mld euro – wynik na koniec czerwca 2022 r. Firma zatrudnia 430 profesjonalistów z zakresu nieruchomości, posiadając jednostki operacyjne zlokalizowane w głównych miastach Europy.

O MDC2

MDC² to polski deweloper powierzchni magazynowych. Firma została założona w 2021 roku przez doświadczonych specjalistów z branży nieruchomości komercyjnych. Zespół MDC2 liczy obecnie 20 osób. Założyciele MDC2 brali udział w dostarczeniu na rynek w sumie ponad 3 milionów metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w ciągu ostatnich 15 lat.

 

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl