Nowe centrum serwisowe to wydzielona część linii produkcyjnej w gliwickiej fabryce, która niedawno zaprezentowała nowy akumulator przeznaczony dla rowerów - baterię pod nazwą Precursor, dzięki której zasięg roweru elektrycznego wzrośnie nawet do 200 km. Firma rozwija również sektor przydomowych magazynów energii, a także dostarcza baterie np. dla autobusów turystycznych i miejskich.

Dotychczas jedyne centrum serwisowe BMZ działało w niemieckiej centrali firmy. Uruchomienie nowego ośrodka w Gliwicach powoduje, że usługi serwisowe będą dostępne także w krajach Europy środkowej i wschodniej. Jego klientami będą przede wszystkim dystrybutorzy oraz sklepy, posiadające w ofercie systemy i baterie do rowerów elektrycznych produkowanych przez BMZ.

Centrum przeznaczone będzie głównie do obsługi baterii do e-bików, firma zapowiada jednak, że wsparcie serwisowe otrzymają tu także właściciele systemów magazynowania energii oraz baterii do autobusów. Innowacją jest dostęp do aplikacji, która umożliwi szybką diagnozę usterki w trybie online - wystarczy do tego kabel USB, łączący wyświetlacz z komputerem. Od momentu dostarczenia baterii do serwisu naprawa ma trwać nie dłużej niż 48 godzin.

Grupa BMZ należy do wiodących dostawców inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii, opartych o technologię litowo-jonową. Oprócz produkcji baterii zasilających m.in. pojazdy i elektronarzędzia, gliwicka firma pracuje też nad rozwiązaniami, dzięki którym będzie można nie tylko wytwarzać i magazynować energię, ale i zarabiać na jej udostępnianiu. Chodzi o magazyny energii pochodzącej z odnawialnych źródeł - np. wiatrowych czy fotowoltaicznych. Niedawno inżynierowie z Gliwic opracowali też system magazynowania energii przeznaczony do gospodarstw domowych, małych i średnich firm oraz niewielkich zakładów produkcyjnych.

Polska filia BMZ zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników; dostarcza baterie do elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych, autobusów elektrycznych, rowerów, skuterów elektrycznych, aplikacji medycznych i innych produktów. Oprócz prowadzenia produkcji, BMZ Poland także projektuje i rozwija baterie oraz inne rozwiązania w swoim dziale badań i rozwoju.

Jak podał na początku tego roku Urząd Miasta w Gliwicach, BMZ Poland planuje rozbudowę, związaną ze wzrastającym zapotrzebowaniem rynku na baterie litowo-jonowe. Firma działa w Gliwicach od 2010 r. W ub. roku wybudowała własną siedzibę z nowoczesnymi halami produkcyjnymi, magazynami, laboratoriami badawczymi i biurami; teraz zapadła decyzja o budowie magazynu z powierzchnią biurowo-socjalną. Prace przy nowej inwestycji mają ruszyć jesienią tego roku.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl