• Fundusz Advent International porozumiał się co do sprzedaży 15 proc. akcji InPostu firmie inwestycyjnej PPF Group po 10 euro za sztukę.
  • Operator logistyczny kierowany przez Rafała Brzoskę został wyceniony na 5 mld euro.
  • Akcje spółki są ponad 40 proc. tańsze niż przy jej debiucie giełdowym na początku 2021 r.

 W ramach umowy PPF Group będzie mieć też opcję zakupu kolejnych 15 proc. akcji InPostu. Strony zgodziły się na 6-miesięczny lockup dotyczący pozostałego pakietu walorów spółki należącego do Adventu.

Przed realizacją transakcji do Advent International należało 46 proc. akcji InPostu. Kapitał operatora logistycznego dzieli się na 500 mln walorów, więc przy 10 euro za każdy wycena firmy to 5 mld euro.

InPost staniał na giełdzie o 41 proc. W styczniu 2021 roku InPost zadebiutował na giełdzie w Amsterdamie, w ofercie pierwotnej jego akcje sprzedawano po 16 euro. Inwestorzy kupili 40 proc. walorów za łącznie 2,8 mld euro. Początkowo akcje firmy drożały, w lutym na krótko przekroczyły poziom 20 euro.

W czwartek na koniec sesji za walor InPostu płacono 9,41 euro, to o 41 proc. mniej niż w ofercie poprzedzającej debiut giełdowy – piszą wirtualnemedia.pl.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl