PARTNERZY PORTALU


InPost wprowadzi produkt, który zmieni zasady gry na rynku

InPost wprowadzi produkt, który zmieni zasady gry na rynku
Rafał Brzoska, CEO InPost
  • Autor: dlahandlu.pl
  • Dodano: 18 lut 2021 12:33

- Za chwilę wprowadzimy produkt, który w połączeniu z paczkomatami będzie prawdziwym game-changerem. Typowy kurier dostarcza codziennie 75 przesyłek. Kurier InPostu dostarcza do paczkomatów ponad 1000 paczek dziennie, a pracujemy już nad technologią, dzięki której będzie to 2000+ paczek - mówił Rafał Brzoska, CEO InPost w czasie debaty Cyfrowa transformacja - taniej, inaczej, mądrzej w ramach EEC Trends.

- Cały rok 2021 w Polsce będzie u nas oparty o wspieranie zielonej polityki miejskiej. Jako pierwsza firma kurierska w kraju chcemy w całości zelektryfikować swoją flotę. Chcemy, aby liczba kilometrów przejeżdżana przez dostawcze samochody kurierów w mieście była niższa o 90 proc. To absolutnie możliwe - dodał

Paczkomaty to tylko 15-18% naszego sukcesu. Reszta to najnowocześniejsza logistyka w kraju. Inwestujemy w to 400-600 mln zł rocznie. IPO InPostu było największym technologicznym debiutem giełdowym w historii Europy - wskazał założyciel InPostu. - Osią naszej ekspansji jest ekspansja zagraniczna. W Polsce większość paczkomatów stawiamy teraz w mniejszych miejscowościach. Dzięki paczkomatom redukujemy szkodliwe emisje w miastach o 60 proc., a na wsiach o 90 proc. To najbardziej przyjazna dla środowiska metoda dostarczania przesyłek. Jednocześnie nie ma w polskim mobile aplikacji, która ma więcej użytkowników niż nasza. To jest i będzie kluczowe narzędzie naszej komunikacji.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Rozszerzamy sieć w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Wolumen paczek w samym Londynie jest większy niż na całym terytorium Węgier. Największym wyzwaniem będzie rynek francuski. Tu będzie albo organiczna ekspansja, albo akwizycja. Na wschód nie patrzymy, nie mamy tam dobrych doświadczeń - powiedział Brzoska.

Więcej na DlaHandlu.pl


WSZYSTKIE KOMENTARZE (45)

  • Felek 2021-02-18 13:52:47
    No no. Nieźle. Czekamy :)
  • Felli 2021-02-19 08:28:22
    Podoba mi się to, że oni nigdy nie stoją w miejscu, ciągle jakieś nowe rozwiązania, usprawnienia.
  • Filip 2021-02-19 14:51:18
    nawet nie wiedziałem że to takie liczby, jeden kurier 1000 paczek.. szok
    • Marek 2021-02-21 08:58:36
      A jeden kurier DPD ma problem przywieźć paczkę po 15-tej, bo kończy pracę i 13:30.
      • Marcin 2021-04-16 05:37:53
        Dpd dostarcza tylko 10% pączek w całości bo rzucają nimi jak ziemniakami ą nimi jak ziemni
    • Patryk 2021-02-21 19:15:14
      Nie 1000tys a 3tys paczek na paczkomatach i to wszystko od 2 w nocy na nogach do 17 i to za całe 2500zł razem z sobotami i to oczywiście bez umowy
      • Waldi 2021-02-21 20:30:02
        U mnie na pruszczu gdanskim od 4 rano trzeba zapieprzac az skonczysz i nawet 4tys zl na czarno nie ma. Zenada ten inpost.
  • Jan 2021-02-20 12:53:24
    Ja chce otrzymac paczke do domu ...nie doPaczkomatu ....ja mam paczkomat na bramie ...dotarlo do tego calego Brzoski
    • Z 2021-02-21 07:35:57
      Pisiorów nie obsługujemy.
      • Jerry 2021-02-21 11:59:38
        Kretyn
      • Marcin 2021-04-16 05:40:27
        Straszny (...)
  • Krzysztof 2021-02-20 16:05:41
    Wszystko super tylko że paczki zaczynają już dostarczać 2-3 dni. Paczki leżą w jakichś paczkomatach zastępczych. Nie ma się za bardzo czym chwalić.
    • Ja 2021-02-21 14:06:42
      Tobie coś ewidentnie leży
    • Blablabla 2021-04-24 06:07:30
      To idź na pocztę i stój pół godziny w kolejce to może przestaniesz marudzić. W czym problem pojechać do drugiego paczkomatu, skoro ten Twój jest przepełniony?
  • Folo 2021-02-21 13:50:09
    Zapomnieli dodać że te 2000 to będą po 22:00
  • Michal 2021-02-21 14:26:45
    Wlasnie obnizyli zarobki przewoznikom o 8% co wiaze sie z nizszymi pensjami kurierow. Inpost to oboz pracy po 14h 6 dni w tygodniu dlatego z amazonem sie dogadali.
  • Patryk 2021-02-21 16:35:32
    Jak narazie to Pan "brzoza" swoim przewoźnikom uciął na paczce0.80zł netto , zaraz będzie fala miejsc dla przewoźników bo rejon do wzięcia. Nie iddzie na to !!!
  • Xxxx 2021-02-21 19:29:41
    Zapomniał napisać że zostały obcięte stawki przewoźnikom w skali miesiąca o 7prcent.I ciekawe czy da radę jak zaczną odchodzić przewoźnicy.
    • Stanley 2021-02-27 15:15:22
      Zapomniał też dodać że klienci też będą mieli drożej i to w najbliższym czasie a wszyscy poza zewnętrznymi firmami czyli przewoźnikami dostali podwyżki. Jednym słowem dramat.
  • Rrrr 2021-02-21 19:34:58
    Biedni kurierzy godzą się na nirwolnicza prace za drobne grosze