Każdy może być beneficjentem zielonego magazynu
W inwestycji zrealizowanej w odpowiedni sposób każdy może być beneficjentem zielonej architektury. Na zrównoważony rozwój i troskę o środowisko zwracają uwagę klienci i pracownicy. Wyzwaniem jest to, że usługi logistyczne są bardzo kosztochłonne i mocno konkurencyjne, co oznacza, że trzeba bardzo rozważnie planować inwestycję w budowę nowoczesnego magazynu - tłumaczy Isa Kohn, Project Lead Green Logistics Rhenus.
• Zielony magazyn pozwala stworzyć lepsze środowisko pracy dla pracowników. Zadowoleni są także klienci, którym zależy na redukcji śladu węglowego. Zielone inwestycje zaprocentują w przyszłości dzięki redukcji kosztów utrzymania obiektu, co w konsekwencji przełoży się na skuteczną przewagę konkurencyjną firmy.
• Zrównoważona logistyka i ekonomiczna aktywność wcale nie wykluczają się wzajemnie, a nawet wręcz przeciwnie. Społeczna odpowiedzialność biznesu, niższe koszty operacyjne, lepszy wizerunek czy prawdziwa troska o środowisko - przy odpowiednim postępowaniu, można osiągnąć wszystkie te cele jednocześnie.
• Wiele nowych centrów dystrybucyjnych wybiera „zieloną drogę”, ale starsze również mogą być zrównoważone bez narażenia właścicieli i najemców na spore wydatki. Mniejsze są możliwości jeśli chodzi o architekturę, ale sporo można poprawić w kwestii elektryczności i oszczędności energetycznej.
Ekologia w sektorze logistycznym powinna być oczywistością, a nie tylko trendem. Pytanie brzmi: dlaczego wciąż tak nie jest. Rhenus ma w swoim portfolio The Tube - jeden z najbardziej zielonych na świecie budynków industrialnych.
Isa Kohn, Project Lead Green Logistics Rhenus: Dla naszej firmy – biznesu rodzinnego – ekologia nie jest tylko trendem. Zrównoważony rozwój i troska o środowisko są bardzo ważne na co dzień. Na ekologię zwracają baczną uwagę także nasi klienci i pracownicy. Wyzwaniem jest to, że usługi logistyczne są bardzo kosztochłonne i mocno konkurencyjne, co oznacza, że trzeba bardzo rozważnie planować inwestycję w budowę nowoczesnego magazynu. My jednak uważamy, że w inwestycji zrealizowanej w odpowiedni sposób każdy może być beneficjentem zielonej architektury. Najlepiej widać to w naszym magazynie w holenderskim Tilburgu, ale nie tylko. Również w innych krajach, także w Polsce – m.in. w Bolesławcu.
Zielony magazyn pozwala stworzyć lepsze środowisko pracy dla naszych pracowników. Zadowoleni są także nasi klienci, którym zależy na redukcji śladu węglowego, a Rhenus jako firma operatorska zyskuje oszczędności, jakie przynosi nowoczesny budynek. Jeśli chodzi o magazyn w Tiblurgu, to rzeczywiście jest najbardziej zrównoważonym obiektem w portfelu firmy Rhenus, a nawet jednym z najbardziej zrównoważonych centrów dystrybucyjnych na świecie. Obiekt z certyfikatem BREEAM na poziomie Oustanding był nominowany w 2019 roku do nagrody Wordlwide BREEAM. Z kolei w 2020 roku design budynku został wyróżniony holenderską nagrodą National Steel – honoruje ona inspirujące wykorzystanie stali w projektach budowlanych.
© Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.