Jak poinformowała specjalistka ds. komunikacji w HSP Danuta Majka, nowy zakład produkcyjny, którego budowę rozpoczęto w styczniu tego roku, będzie zlokalizowany w pobliżu istniejącej już fabryki Hispano-Suiza. "Zakończenie prac budowlanych planujemy na pierwszy kwartał przyszłego roku, natomiast produkcja rozpocznie się w kwietniu 2017 r." - dodała.

Nowy zakład będzie wytwarzał części i podzespoły do najnowocześniejszych silników LEAP, które zastąpią najpopularniejsze obecnie silniki lotnicze CFM w samolotach nowej generacji wprowadzanych na rynek przez koncerny Boeing, Airbus i Comac.

Majka zaznaczyła, że HSP w związku m.in. z budową nowego zakładu zamierza w ciągu najbliższych kilku lat zatrudnić ponad 300 osób. Obecnie firma zatrudnia prawie 650 osób. "Już prowadzimy rekrutację i obecnie poszukujemy technologów, kontrolerów jakości i operatorów maszyn do nowego zakładu" - powiedziała.

Zakład zostanie wybudowany na 10-hektarowej działce przy drodze krajowej nr 94, w odległości ok. 3 kilometrów od istniejącego już zakładu w Sędziszowie Młp.

Hispano-Suiza Polska jest spółką zależną francuskiej firmy Hispano-Suiza, która należy do do Grupy Safran. W Sędziszowie Małopolski zakład istnieje od 2001 r. Specjalizuje się w obróbce i montażu zaawansowanych technologicznie komponentów i modułów do silników lotniczych, m.in. dla Boeinga i Airbusa.

Głównymi produktami Hispano-Suiza Polska są przekładnie do silników lotniczych dla Boeinga 737 I Airbusa A320. Ponadto zakład dostarcza również koła zębate, kadłuby, statory, łopatki i wsporniki oraz ponad 400 części do gondoli silnikowych.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl