Centrum powstaje na obszarze Parku Przemysłowo-Technologicznego w Zielonej Górze - poinformowała w piątek Dominika Redlicka z firmy W.P.I.P. z Poznania, generalnego wykonawcy inwestycji.

Docelowo kompleks hal magazynowych ma mieć powierzchnię ok. 150 tys. m kw.

Jak poinformował założyciel i prezes eobuwie.pl, Marcin Grzymkowski, inwestycja jest kluczowa w strategicznym rozwoju spółki. "Nowe centrum pozwoli nam rozwinąć się dystrybucyjnie i technologicznie. W obiekcie chcemy wprowadzić rozwiązania, które przedefiniują rynek e-commerce, jak np. maszyny autonomiczne" - powiedział.

"Umowę na budowę pierwszej części kompleksu podpisaliśmy w połowie września i już rozpoczęliśmy prace w terenie (…) Następnie będziemy budować halę z 32 dokami załadowczymi, w którym będą realizowane procesy magazynowania i dystrybucji towarów" - powiedział kierownik projektu W.P.I.P. Robert Lepczyński. Dodał, że prawdopodobnie jeszcze w przyszłym roku rozpoczną się prace nad II etapem inwestycji.

Obecny magazyn dystrybucyjny eobuwie.pl znajduje się w Nowym Kisielinie (Zielonej Górze) i ma powierzchnię 15 tys. m kw. Planowany nowy kompleks hal ma być docelowo prawie 10 razy większy, powodując nie tylko wzrost zatrudnienia o 200 dodatkowych pracowników, ale też jeszcze większe usprawnienie obsługi klientów.

Firma eobuwie.pl ma w swojej ofercie ponad 500 marek i ponad 50 tys. modeli butów, torebek i akcesoriów. Jest aktywna na 14 europejskich rynkach.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl