Aktywa, w które zainwestował M7 Real Estate, znajdują się w dobrze skomunikowanych lokalizacjach w całej Polsce. Trzy obiekty o charakterystyce biurowo-magazynowej we Wrocławiu, jednym z najsilniejszych miast regionalnych w Polsce. Kolejne dwie to nieruchomości biurowe klasy A w Warszawie. Przejęto łącznie około 63 000 mkw. powierzchni najmu z czego 89% jest wynajęte 75 najemcom. Średni okres najmu wynosi 3 lata.

Transakcje te oznaczają, że utworzony Fundusz, który jest ukierunkowany na inwestycje biurowe i magazynowe na kluczowych rynkach regionalnych w całej Polsce, został obecnie zainwestowany w ponad 90 proc. o wartości przekraczającej 107 mln EUR.

– Najnowsze przejęcia do naszego funduszu PolAF stanowią dopełnienie aktywów nabytych w tym roku i zapewniają różnorodność geograficzną oraz sektorową opartą na silnym profilu najemców. Obserwujemy wzrost czynszów, który we właściwych aktywach położonych w bardzo dobrych lokalizacjach doprowadzi do silnego i stabilnego zwrotu z inwestycji dokonywanych przez fundusz – mówi David Ebbrell z M7 

– Z powodzeniem i bardzo skutecznie rozbudowaliśmy nasze portfolio w Polsce. Podjęliśmy również inicjatywy związane z zarządzaniem aktywami, które jak oczekujemy, przyczynią się do wzrostu zysków i pozwolą na dalszy, dynamiczny rozwój firmy – dodaje Katarzyna Parkot MD Poland.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl