Inwestycja powstaje w ważnym punkcie komunikacyjnym, który łączy się z autostradą A2 oraz obwodnicą Żyrardów. W przyszłości w okolicy ma powstać Centralny Port Lotniczy, co daje niezwykły potencjał do rozwoju firmy.

Centrum Dystrybucji AGD ma być halą produkcyjno-magazynową o łącznej powierzchni blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych. Pomieszczenia będą przeznaczone do tzw. wysokiego składowania urządzeń o wysokości powyżej 10 metrów. Magazyny zostaną również wyposażone w 8 nowoczesnych bram przeładunkowych z podświetleniem.

Firma MPM agd S.A. zakłada możliwość świadczenia usług logistycznych również dla podmiotów nie związanych ze spółką. Projekt przewiduje możliwość rozbudowy obiektu w przyszłości o kolejne 17 tysięcy metrów kwadratowych.

Jak zaznacza spółka, "nowa inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby dynamicznego rozwoju firmy, wdrażanie nowych technologii do urządzeń z branży AGD oraz rozwój eksportu. Celem jej funkcjonowania jest uzyskanie 25 proc. udziału sprzedaży zagranicznej w ciągu kolejnych 5-7 lat".

Głównym wykonawcą projektu jest firma NOVA. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2018 roku, tak aby firma mogła rozpocząć działania operacyjne już na początku roku 2019.

"Realizując budowę Centrum Dystrybucji AGD, wchodzimy dynamicznie w kolejną oraz jak najbardziej naturalną fazę rozwoju firmy MPM agd S.A. Dzięki tej inwestycji będziemy w stanie optymalizować wszystkie procesy logistyczne zarówno pod względem jakości, jak i terminowości. W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie łańcuch dostaw na najwyższym poziomie to jeden z głównych wyznaczników odpowiedzialnego biznesu. Budowa Centrum jest odpowiedzią zarówno na potrzeby nasze, jak i wysokie oczekiwania i potrzeby naszych kontrahentów" - powiedział cytowany w komunikacie prezes MPM agd S.A.Grzegorz Skibiński.

MPM agd S. A. to polska firma powstała w 1989 r. Firma posiada cztery marki; MPM, Sam Cook, Haus&Luft oraz Smile. W sumie jest to kilkaset produktów. W Polsce MPM agd S. A. zatrudnia ok. 70 osób. Firma obecna jest nie tylko w Polsce, ale również na dziewięciu innych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl