PARTNERZY PORTALU

Nowe centrum dystrybucyjne LPP w Brześciu Kujawskim zatrudniło już 700 osób

Nowe centrum dystrybucyjne LPP w Brześciu Kujawskim zatrudniło już 700 osób
Centrum dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim rozpoczęło działalność operacyjną. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 25 maj 2022 10:34

Centrum dystrybucyjne firmy odzieżowej LPP, właściciela m.in. sieci Reserved, w Brześciu Kujawskim ma obsłużyć nawet 8 milionów sztuk ubrań i akcesoriów tygodniowo.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 25 maj 2022 10:34
  • Nowy obiekt ma pojemność składową do 40 mln sztuk towaru.
  • Centrum dystrybucyjne LPP zostało wyposażone w rozwiązania z zakresu automatyki umożliwiające obsługę do tys. salonów sprzedaży jednocześnie. 
  • Inwestycja LPP w  Brześciu Kujawskim pozwoliła zatrudnić siedemset osób.

W centrum zatrudnienie znalazło już ponad 700 osób, którym firma zapewniła nowoczesne i przyjazne miejsce pracy oraz komfortowe warunki dojazdu. Obiekt zaprojektowano przy uwzględnieniu zrównoważonych norm budownictwa, które poddano certyfikacji BREEAM

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Strategiczna inwestycja LPP w Brześciu Kujawskim to obiekt, który rozpoczął działalność w lutym br. i pracuje w trybie trzyzmianowym w oparciu o 700-osobową załogę.

Inwestycję rozpoczęliśmy w styczniu ub.r. i po niespełna 1,5 roku możemy mówić o zbliżaniu się wielkimi krokami do pełnej wydajności operacyjnej obiektu. Dzięki wdrożonym rozwiązaniom z obszaru automatyki magazynowej, centrum zapewnia wysoki standard obsługi naszych sklepów i obok Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim stanowi kluczowy filar sieci logistycznej LPP – wyjaśnia Sebastian Sołtys, dyrektor ds. logistyki LPP.

Centrum wyposażono w dwa sortery z unikatową konstrukcją zrzutów, umożliwiające obsługę nawet do tys. sklepów jednocześnie. 

- W naszym nowym centrum dystrybucyjnym postawiliśmy na nowatorskie rozwiązanie w zakresie technologii sorterów. Doświadczenia inżynieryjne holenderskiego producenta tego typu urządzeń, poparte kilkutygodniowymi testami, pozwoliły nam na opracowanie dopasowanej do potrzeb LPP konstrukcji sortera. Nowo opatentowane rozwiązanie z obszaru pneumatyki pozwala nam dzisiaj utrzymać bardzo wysoką wydajność procesu sortowania w trybie ciągłym, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności wykorzystania przestrzeni magazynowej. Warto podkreślić, że innowacyjny patent pneumatyczny jest jednocześnie bardzo cichy, dzięki czemu zwiększa komfort pracy przy tego typu urządzeniach  – informuje Michał Moteka, menedżer ds. rozwoju procesów i automatyki w LPP.

Automatyzacja działań znacząco usprawnia także proces kompletacji zamówień dla salonów. Dzięki temu, już w pierwszych dwóch miesiącach funkcjonowania, magazyn w Brześciu Kujawskim rozdystrybuował ponad 300 tys. kartonów z kolekcjami marek LPP. 

W nowym magazynie zastosowano również zautomatyzowany proces etykietowania, a także maszyny do formowania i zamykania kartonów, które zwiększają wydajność produkcyjną oraz gwarantują intuicyjność i bezpieczeństwo obsługi. 

Liczący 1,8 km układ przenośników zamontowany w centrum wyposażono z kolei w rozwiązania pozwalające na odzysk opakowań i ich ponowne wykorzystanie. Wsparcie obsługi zapewnia flota ponad 70 wózków widłowych, dla których przygotowano nowoczesną akumulatorownię z systemem kolejkowania baterii.

Cały obiekt działa przy wsparciu systemu WMS (Warehouse Management System) zarządzającego procesami przepływu towarów, pracą ludzi oraz urządzeń logistycznych.

- Dzięki tym rozwiązaniom magazyn o powierzchni 75 tys. m2 może zapewnić dystrybucję nawet do 8 milionów sztuk ubrań i akcesoriów tygodniowo. Dodatkowo w obiekcie zainstalowano system regałowy o pojemności przechowywania 40 mln sztuk odzieży, czyli do 67 tys. palet towaru. Taka liczba palet ustawiona liniowo osiągnęłaby łącznie długość ok. 60 kilometrów, co odpowiada dystansowi między Włocławkiem a Toruniem – zauważa Mariusz Adamusiński, dyrektor Centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim. 

Ważnym punktem w optymalizacji działania obiektów logistycznych LPP jest ograniczanie ich wpływu na środowisko. Magazyn w Brześciu Kujawskim znajduje się obecnie w trakcie certyfikacji zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM. Obiekt wyposażono m.in. w system rekuperacji w pomieszczeniach biurowych, który pozwala na odzysk nawet do 95% ciepła. Ponadto, dzięki zainstalowaniu na dachu paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 1,5 MW i powierzchni ponad 7 tys. mkw., budynek zasilany jest energią odnawialną. LPP przywiązuje dużą wagę do komfortu pracowników, dlatego już na etapie projektowania centrum dystrybucyjnego, jednym z priorytetów było zapewnienie najkorzystniejszych warunków pracy.

Optymalizacja instalacji oświetleniowej, grzewczej, klimatyzacyjnej oraz wentylacyjnej dzięki zaawansowanemu systemowi BMS, a także szerokie korytarze i przeszklenie magazynu to tylko niektóre z dostępnych udogodnień. Spółka wyodrębniła także własną zajezdnię dla autobusów z 5 peronami i 17 miejscami postojowymi oraz stworzyła własną sieć komunikacji, ułatwiającą dotarcie do miejsca pracy osobom z okolicznych miejscowości.

- Centrum dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim to nowoczesny obiekt, zaprojektowany i zbudowany zgodnie z naszymi strategicznymi założeniami. Cieszymy się, że nasze dotychczasowe działania poparte doświadczeniem umożliwiły wypracowanie optymalnych rozwiązań logistycznych przy jednoczesnym wypełnieniu założeń zrównoważonego rozwoju - podsumowuje Sebastian Sołtys.

LPP, dążąc do osiągnięcia w obiekcie pełnej mocy operacyjnej, kontynuuje proces naboru pracowników. Z racji zastosowanych w centrum dystrybucyjnym rozwiązań infrastrukturalnych, potrzebni są kolejni specjaliści zwłaszcza do działu utrzymania ruchu, w tym elektrycy, elektromechanicy i technicy konserwatorzy.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.252.196
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!