• Park logistyczno-produkcyjny LCube Szczecin Goleniów zlokalizowany jest w miejscowości Łozienica, na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w bezpośrednim sąsiedztwie dróg ekspresowych S3, S6 i autostrady A6, wiodącej do Berlina.
  • Doradcą przy transakcji była firma CBRE.
  • Od strony prawnej LCube wspierała kancelaria LegalHub, zaś po stronie Copper-Joint pracowała kancelaria Domański Zakrzewski Palinka s.k.

- Nasz obiekt, będzie pierwszą lokalizacją przemysłowo-magazynową firmy Copper-Joint w Polsce, co jest dużym sukcesem całego zespołu LCube. Nowy najemca oprócz dogodnej logistycznie lokalizacji na Pomorzu Zachodnim, poszukiwał powierzchni, gdzie funkcje magazynowe, mógłby łączyć z lekką produkcją. Obecnie przygotowujemy powierzchnię według specyfikacji najemcy, która zostanie przekazana Copper-Joint pod koniec października - mówi Piotrek Krawczyk, Senior Leasing Manager w LCube.

Firma Copper-Joint, z siedzibą w Suzhou, została założona w 2007 r., i jest dostawcą usług oraz rozwiązań w branży energii elektrycznej, energii wiatrowej i pojazdów elektrycznych. Jest jednym z wiodących dostawców OEM (Ang. Original Equipment Manufacturer - producent oryginalnego wyposażenia) dla energetyki wiatrowej. Do klientów firmy należą min. Vestas, Simens, GE i Eaton. Firma oprócz Chin, obecna jest także w Ameryce Północnej i Europie. Jak deklaruje nowy najemca, w LCube Szczecin Goleniów, pracę w nowej lokalizacji firmy ma znaleźć 15-20 osób.

Rejon Szczecina i Goleniowa jest bardzo ciekawym z punktu widzenia energetyki wiatrowej miejscem na mapie Europy. Obecnych jest tu wielu producentów, a jednocześnie Morze Bałtyckie ma bardzo duży potencjał do rozwoju tego segmentu rynku. Jako jeden z czołowych dostawców dla liderów tej branży, chcieliśmy być najbliżej bijącego serca tego biznesu, stąd wybór naszej pierwszej w Polsce lokalizacji – mówi Earl Lee, dyrektor operacyjny w Copper-Joint.   

Park w Goleniowie oferuje najemcom 11 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz 1,1 tys. mkw. – biurowej. Cały projekt posiada najwyższy standard odporności ogniowej, powyżej 4000 MJ. LCube Szczecin Goleniów został także zaprojektowany zgodnie z kryteriami certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie „very good”.

Park logistyczno-produkcyjny LCube Szczecin Goleniów zlokalizowany jest w miejscowości Łozienica, na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, mat.pras.
Park logistyczno-produkcyjny LCube Szczecin Goleniów zlokalizowany jest w miejscowości Łozienica, na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, mat.pras.

- Najemcy coraz częściej zwracają uwagę na dostępne w ramach inwestycji ekologiczne rozwiązania takie jak: destryfikatory, oświetlenie LED czy wzmocnienie dachu pod instalację paneli fotowoltaicznych. Tak też było w przypadku Cooper-Joint. Standard budynku LCube znakomicie odpowiedział na te potrzeby spełniając wszystkie wymogi klienta. Proekologiczne podejście Cooper-Joint idealnie wpisało się zarówno w politykę dewelopera jak i wartości reprezentowane przez CBRE. Optymalizując rozwiązania technologiczne, transportowe i komunikacyjne, jesteśmy w stanie zmniejszyć wpływ działalności najemców magazynowych i produkcyjnych na środowisko ale również  znacznie zredukować koszty, które ponosi przedsiębiorca – dodaje Małgorzata Ronkowska, Senior Consultant w dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych CBRE.

W grudniu ub. r. LCube informował o sprzedaży obiektu w Goleniowie. Nabywcą był fundusz zarządzany przez IPOPEMA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Co istotne, umowa o dalszej współpracy między inwestorem i deweloperem przewiduje, że LCube nadal jest odpowiedzialny za realizację, oraz komercjalizację projektu.

LCube, oprócz inwestycji w Goleniowie, realizuje i komercjalizuje aktualnie trzy inne projekty: LCube Rzeszów Airport (25 800 mkw.), LCube Wrocław East (prawie 60 tys. mkw.) oraz LCube Mszczonów (ok. 33 tys. mkw.).

LCube w tym roku planuje zakup minimum sześciu kolejnych działek pod projekty magazynowe, co pozwoli dostarczyć do końca w 2024 r. 200 tys. mkw. w ramach parków logistyczno-produkcyjnych. Deweloper w styczniu br. kupił już kolejną działkę w Dobrzykowicach pod Wrocławiem oraz zabezpieczył dwie inne lokalizacje pod Krakowem i w okolicach Warszawy.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl