Ostatnia mila to końcowy, bardzo ważny, ale i stanowiący ogromne wyzwanie element łańcucha dostaw. - Kurierzy pracują w tych samych godzinach co większość z nas. Zatem nie zastają nas w domach. Zazwyczaj dostarczają paczki o wielkości przekraczającej możliwości tradycyjnych skrytek listowych. Natomiast nadal w nawet najnowocześniejszych budynkach instaluje się tylko skrytki listowe. To jest infrastruktura z lat 60-tych poprzedniego wieku – mówi Łukasz Łapiński, współtwórca Pakomatic, który proponuje innowacyjne rozwiązanie, pozwalające rozwiązać problemy z dostarczeniem przesyłek do końcowego odbiorcy.

Firmę dwa lata temu założyli dwaj bracia: Łukasz i Wojciech Łapińscy. Łukasz pracował wcześniej tworząc system logistyczny w firmie Amazon, później postanowił wraz ze wspólnikiem wcielić w życie pomysł – już we własnej firmie. - Na początku chcieliśmy rozwiązać problem za pomocą tradycyjnych automatów na paczki. Jednak współczesne budynki wymagają elastyczności instalacji i większej estetyki, dlatego produkt ewoluował, czego efektem są Inteligentne Skrytki Pocztowe – mówi Łukasz Łapiński, współtwórca Pakomatic.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (78%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL