- Pandemia to przede wszystkim zmiana, którą zaczęliśmy odczuwać jeszcze przed połową marca, w momencie, kiedy rozwój wirusa w Chinach spowodował zakłócenia w przepływie towarów - mówi Michał Samborski podczas sesji „Logistyka dziś i jutro”.

Wskazał również trendy, jakie można zaobserwować po stronie zapotrzebowania na powierzchnię magazynową i przemysłową. - Jeśli chodzi o popyt wewnętrzny, jak również serwis, jaki nasz kraj „daje” krajom sąsiednim, nastąpiła zmiana w kierunku e-commerce. W dużym uproszczeniu, część powierzchni handlowej, która została wyłączona z uwagi na wprowadzone obostrzenia, przeniosła się do wirtualnych sklepów i do magazynów - twierdzi Michał Samborski. - Ponadto, dzięki rozwiniętej infrastrukturze i dobrym połączeniom drogowym z krajami zachodnimi oraz otwartemu przepływowi kanałów, rosnący u naszych sąsiadów sektor e-commerce wygenerował popyt na nowe obiekty logistyczne i powierzchnie przemysłowe w Polsce.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU (54%) JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL