PARTNERZY PORTALU

Pod Warszawą powstanie duży park magazynowy. Inwestor już kupił ziemię

Pod Warszawą powstanie duży park magazynowy. Inwestor już kupił ziemię
50 ha w gminie Wiskitki w rękach nowego inwestora. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 11 lip 2022 12:05

Inwestor z branży nieruchomości komercyjnych kupił działki o łącznej powierzchni 50 ha w gminie Wiskitki. Powstaną tam nowe obiekty magazynowe.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 11 lip 2022 12:05
  • Teren, który był przedmiotem transakcji, to kilkadziesiąt działek ewidencyjnych o łącznej powierzchni ponad 50 ha w miejscowości Starowiskitki, w gminie Wiskitki.
  • W podwarszawskiej gminie powstanie łącznie pięć obiektów magazynowych o powierzchni 250 tys. mkw.

- Poszukując gruntu pod budowę parku magazynowego staraliśmy się myśleć przyszłościowo. Już w 2018 r. doceniliśmy potencjał miejscowości Starowiskitki, która znajduje się w odległości 50 km od Warszawy, w pobliżu węzła A2. Z czasem, potencjał działek zlokalizowanych na zachód od Grodziska Mazowieckiego dostrzegli również inni inwestorzy z branży nieruchomości magazynowych, którzy już dziś realizują w tej okolicy swoje projekty – mówi Agata Zając, Senior Director w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na nowym terenie zaplanowana jest budowa parku magazynowego składającego się z pięciu budynków o łącznej powierzchni około 250 tys. mkw.

- Proces przygotowania do zakupu działek w gminie Wiskitki trwał 3,5 roku i wymagał od nas wzmożonego zaangażowania, zwłaszcza systematyzowanie stanów prawnych nieruchomości pod planowaną inwestycję. Obsługa transakcji wiązała się z m.in. z koniecznością zweryfikowania aktów własności ziemi w archiwum państwowym. Konieczne było także dotarcie do właścicieli mieszkających na innym kontynencie, jak i wszczęcie postępowania sądowego w przypadku właścicieli niepełnoletnich – dodaje Karolina Przybysz, Land Transaction Manager w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL.

Dostosowanie zakupionych terenów do potrzeb przyszłej inwestycji wymagało wprowadzenia zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W procesie przekształcenia niezbędne były m.in. doprowadzenie prądu z odległości 8 km, wznowienie granic ewidencyjnych wszystkich działek, ich podział zgodnie z uchwalonym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a także pozwoleń wodnoprawnych na przebudowę istniejących sieci melioracji oraz na budowę. Ponadto, aby zapewnić funkcjonalność nowej inwestycji, niezbędne było skomunikowanie gruntów z węzłem autostradowym Wiskitki.

- W ostatnich latach zainteresowanie gminą Wiskitki znacząco wzrosło. Pojawia się coraz więcej inwestorów ekonomicznych, którzy na potrzeby swojej działalności inicjują rozwijanie sieci energetycznych i melioracyjnych oraz rozbudowę dróg w gminie. Te działania dostrzegają kolejne podmioty, które również zaczynają planować lokalizowanie swoich biznesów właśnie u nas. Jesteśmy otwarci na nowe przedsięwzięcia i oferujemy nasze wsparcie w ich realizacji. Z naszej perspektywy obecność nowej firmy w gminie to szansa nie tylko na rozwój infrastruktury, ale również na zapewnienie nowych miejsc pracy dla naszych mieszkańców – komentuje Rafał Mitura – Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.223.251
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!