Trwa polowanie na atrakcyjne aktywa magazynowe. - Zainteresowanie inwestorów jest olbrzymie, co można było zaobserwować m.in. podczas targów MIPIM – uważa Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding. - Dostajemy wiele zapytań o możliwości zakupu gotowych parków czy stopień zaawansowania prac nad różnymi inwestycjami. Fundusze zagraniczne dysponują bardzo dużym kapitałem i chcą powiększać portfele o polskie obiekty - dodaje.

Trend wzrostowy na rynku inwestycyjnym utrzymuje się od 2014 roku. Według danych Cushman&Wakefield, całkowity wolumen transakcji w tym sektorze w 2018 roku wyniósł ponad 1,8 mld euro.

- Miniony rok był rekordowy zarówno pod względem wolumenu transakcji, jak i dynamiki wzrostu w porównaniu z poprzednimi latami – wolumen obrotów w 2018 roku były wyższy o 73 proc. względem 2017 roku – mówi Paweł Partyka, partner w dziale rynków kapitałowych, Cushman & Wakefield. Największą transakcją 2018 roku był zakup portfela Encore za 321 mln euro przez fundusz Mapletree.

Kapitał płynie z wielu kierunków

Mocne fundamenty ekonomiczne kraju oraz boom na rynku e-commerce wyraźnie sprzyjają realizacji i sprzedaży wielkopowierzchniowych obiektów...

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL