• Central European Logistics Hub we wschodniej części Łodzi, wybudowany przez Panattoni, to największy kompleks magazynowy w Polsce.
 • W sumie - zgodnie z najnowszym raportem Savills - na koniec 2022 roku zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej i przemysłowej w Polsce wyniosły 28,3 mln mkw.
 • Magazynów będzie jeszcze więcej: deweloperzy wciąż rozbudowują istniejące parki logistyczne w całej Polsce.
 • Przegląd największych parków magazynowych w Polsce powstał na podstawie danych Savills i danych dostarczonych do deweloperów.

Największe parki logistyczne w Polsce:

Central European Logistics Hub. Powierzchnia: 630 tys. mkw.

 • Deweloper: Panattoni
 • Różni właściciele

Central European Logistics Hub to inwestycja zlokalizowana we wschodniej części Łodzi w niedużej odległości od centrum miasta.

Central European Logistics Hub, mat.pras.
Central European Logistics Hub, mat.pras.

Hub oferuje nowoczesną powierzchnię klasy A, z dostępem do doków i wjazdem z poziomu „0”, z przeznaczeniem zarówno na składowanie, jak i lekką produkcję. W ramach CELH dostępna jest do wynajęcia standardowa powierzchnia modułowa, jak także obiekty BTS.

Central European Logistics Hub, mat.pras.
Central European Logistics Hub, mat.pras.

Do klientów, którzy zdecydowali się już zostać najemcami CELH, należą: BSH, Media Expert, Smyk, Whirlpool czy Compin.

Poszczególne obiekty Central European Logistics Hubu należą do różnych właścicieli.

Panattoni Park Sosnowiec I - B1-B13. Powierzchnia: 357 tys. mkw.

 • Deweloper: Panattoni
 • Różni właściciele

Panattoni Park Sosnowiec I to projekt składający się z kilkunastu budynków magazynowych dostosowanych do magazynowania oraz lekkiej produkcji. Park zaopatrzony jest w obszerne place manewrowe, wygodne parkingi oraz bramy wjazdowe z poziomu 0.

Panattoni Park Sosnowiec I, mat.pras.
Panattoni Park Sosnowiec I, mat.pras.

W skład Panattoni Park Sosnowiec I wchodzi także nowoczesny budynek o łącznej wartości 32 tys. mkw., który jako pierwsza tego typu inwestycja w Polsce, otrzymał ceryfikat BREEAM International New Construction 2016 na poziomie Excellent.

Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Volkswagen, H&M, ILS Sp. z o.o. - operator logistyczny Grupy Inter Cars  oraz spółka Grupy Muszkieterów.

P3 Błonie. Powierzchnia: 315 tys. mkw.

 • Deweloper: P3
 • Właściciel: GIC

Park P3 Błonie położony jest zaledwie 27 km na zachód od Warszawy, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z autostradą A2, która jest częścią Europejskiej trasy tranzytowej E30.

W skład parku wchodzi 15 budynków, wybudowanych w latach 1999-2022, w których poza typowymi powierzchniami magazynowymi znajdują się również m.in. chłodnie, mroźnie i data center.

Park P3 Błonie, mat.pras.
Park P3 Błonie, mat.pras.

Największymi najemcami parku są: Antalis, DSV Solutions, Wilshire Holding, IBM, Europapier, Quick Service Logistics, Green Factory Logistics I Triumph.

Segro Logistics Park Stryków. Powierzchnia: 302 tys. mkw.

 • Deweloper: Segro
 • Właściciel: Segro

Magazyny Segro Logistics Park Stryków oferują nowoczesne powierzchnie magazynowe i produkcyjne. Ten zlokalizowany w odległości 3 km od skrzyżowania autostrad A1 i A2 park magazynowy, jest największym obiektem tego typu w regionie.

Większość magazynów powstała w oparciu o indywidualne zamówienia najemców, którzy mieli istotny wpływ na parametry techniczne zajmowanych przez siebie powierzchni magazynowych.

Segro Logistics Park Stryków, mat.pras.
Segro Logistics Park Stryków, mat.pras.

Wszystkie magazyny spełniają normy klasy A, co oznacza, iż oferują najemcom szereg udogodnień obejmujących: wysokość składowania nie niższą niż 10 m, nowoczesne doki załadunkowe z rampami uchylnymi, place manewrowe o głębokości min. 30 m, bezpyłowe posadzki o nośności minimum 5 t/mkw., tryskacze ESFR. Część magazynów przystosowana jest również do wykonywania operacji crossdockingowych.

Swoje siedziby mają tu firmy produkcyjne, operatorzy logistyczni, dystrybutorzy FMCG i innych towarów konsumenckich. Do największych klientów należy firma Corning Cable Systems Polska zajmująca budynek o powierzchni ok. 40 tys. mkw.

MLP Pruszków II. Powierzchnia: ok. 301,5 tys. mkw.

 • Deweloper: MLP Group
 • Właściciel: MLP Group

MLP Pruszków II realizowany jest na działce 93,17 ha z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe i lekką produkcję. Docelowa powierzchnia parku to 420 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM.

Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.

MLP Pruszków II, mat.pras.
MLP Pruszków II, mat.pras.

Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.

MLP Pruszków II znajduje się w rejonie Pruszkowa, na południowy zachód od Warszawy, w pobliżu autostrady A2, łączącej Warszawę z Berlinem.

Ze względu na bliskość centrum miasta Pruszków, Park ma dobre połączenia komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy znajduje się na terenie parku.

CLIP Poznań. Powierzchnia: 275 tys. mkw.

 • Właściciel: CLIP

Grupa CLIP jest, m.in. właścicielem, zarządcą, deweloperem i operatorem logistycznym obiektów przemysłowo-logistycznych w okolicy Poznania.

Centrum Logistyczno Inwestycyjne Poznań jest jedną z największych prywatnych inwestycji o jedynie polskim kapitale w regionie Wielkopolski.

CLIP Poznań, fot. Google Maps
CLIP Poznań, fot. Google Maps

Magazyny zlokalizowane są przy trasie A2 Berlin-Warszawa oraz transeuropejskim korytarzu kolejowym E20 Paryż - Moskwa. Dodatkowym atutem jest własna bocznica kolejowa i terminal kontenerowy.

 Centrum powstało w 1998 roku, lecz jego historia sięga początku lat 90. Centrum logistyczne w Poznaniu przeznaczone jest dla małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw.

P3 Piotrków. Powierzchnia: 269 tys. mkw.

 • Deweloper: P3
 • Właściciel: GIC

P3 Piotrków znajduje się pod Piotrkowem Trybunalskim, na skrzyżowaniu autostrady A1 z trasami E75 i E67. Budowa parku rozpoczęła się w roku 2008.

P3 Piotrków, mat.pras.
P3 Piotrków, mat.pras.

Moduły magazynowe przystosowane są do działalności dystrybucyjnej oraz do lekkiej produkcji przemysłowej.

P3 Piotrków, jeden z magazynów BTS, mat.pras.
P3 Piotrków, jeden z magazynów BTS, mat.pras.

 Największymi najemcami parku są Kuehne+Nagel, FM Logistic, JYSK, InPost i ID Logistics, Blachotrapez.

Prologis Park Chorzów. Powierzchnia: 251 tys. mkw.

 • Deweloper: Prologis
 • Właściciel: Prologis

Prologis Park Chorzów to nowoczesne centrum dystrybucyjne położone na zachodnich krańcach Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Ukrainę z Niemcami, oraz 15 kilometrów od Węzła Gliwice-Sośnica – skrzyżowania dwóch największych międzynarodowych korytarzy transportowych w Polsce.

Prologis Park Chorzów, mat.pras.
Prologis Park Chorzów, mat.pras.

Dodatkowym udogodnieniem dla pracowników są, znajdujące się na terenie parku, przystanki komunikacji miejskiej. Większość magazynów Prologis Park Chorzów oferuje możliwość przeprowadzenia cross-dockingu.

Wśród najemców parku znajdują się, m.in. Hurtownia elektryczna Alfa Elektro, Honeywell, InPost.

Panattoni Park Szczecin I/ Accolade. Powierzchnia: 235 tys. mkw.

Deweloper: Panattoni

Właściciel: Accolade

Panattoni Park Szczecin I to pierwszy projekt Panattoni w okolicach Szczecina, który odpowiada na coraz większe zainteresowanie inwestorów tym regionem. Inwestycja położona jest na szlaku komunikacyjnym zapewniającym dogodny dojazd do granicy z Niemcami i Berlina. Kolejnym atutem parku jest położenie w bliskiej odległości od Szczecina.

Panattoni Park Szczecin I, mat.pras.
Panattoni Park Szczecin I, mat.pras.

Centrum logistyczne w Szczecinie składa się z ośmiu budynków magazynowych klasy A z możliwością dalszej rozbudowy i odpowiada na potrzeby klientów z różnych branż. Wyposażone jest w doki rozładunkowe, bramy wjazdowe z poziomu „0”, obszerne place manewrowe i dodatkowe miejsca parkingowe.

Dzięki bliskości centrum Szczecina, a w szczególności sąsiedztwu autostrady A6, projekt zapewnia napływ wykwalifikowanych pracowników oraz dogodny dostęp do infrastruktury transportu miejskiego.

Prologis Park Janki. Powierzchnia: 222 tys. mkw.

 • Deweloper: Prologis
 • Właściciel: Prologis

Prologis Park Janki jest zlokalizowany w Jankach, tuż przy Węźle Puchały (S8), wzdłuż trasy S7 prowadzącej z Warszawy na południe Polski, 15 kilometrów na południowy zachód od centrum Warszawy i 14 kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Prologis Park Janki, mat.pras.
Prologis Park Janki, mat.pras.

Lokalizacja parku sprzyja efektywnej dystrybucji na rynek lokalny, krajowy i międzynarodowy, jest również doskonałym rozwiązaniem dla klientów zainteresowanych dużymi powierzchniami magazynowymi.

W Prologis Park Janki dla EURO-net, właściciela sieci RTV EURO AGD, powstało jedno z największych centrów dystrybucyjnych dla handlu tradycyjnego oraz e-commerce w Europie.

Logicor Mszczonów. Powierzchnia: 217 tys. mkw.

 • Deweloper: Logicor
 • Właściciel: Blackstone

Logicor Mszczonów zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie drogi krajowej nr 50 oraz zaledwie 3 km od drogi ekspresowej S8. Obiekt oddalony jest 20 km od węzła autostrady A2 oraz 45 km od Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Kompleks składa się z 6 hal. Powierzchnie przystosowane są zarówno do prowadzenia działalności logistycznej, jak i do lekkiej produkcji.

W ramach parku dostępne są: place manewrowe o minimum 35 m głębokości, szerokie miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych i osobowych. Na terenie znajduje się również bocznica kolejowa.  

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl