Poczta Polska do końca 2021 r. chce wybudować w regionie łódzkim Centralny Węzeł Logistyczny. PP szuka kilkudziesięciu hektarów dobrze skomunikowanego terenu.

- Rozmawiamy z Pocztą Polską o części naszej 55-hektarowej działki w regionie łódzkim - przyznał Mamiński. - Nie chcemy jednak tego terenu sprzedać, zyskując jednorazowy przychód - powiedział prezes PKP SA. - Naszą strategią jest takie zagospodarowanie nieruchomości, żeby w długim przedziale czasowym czerpać z niej zyski.

- Chciałbym, aby w tym roku rozmowy z Pocztą Polską ws. terenu pod Centralny Węzeł Logistyczny nabrały konkretów - powiedział. - Już nie na zasadzie listu intencyjnego, tylko przejścia do realizacji wybranej formuły działalności gospodarczej - zaznaczył.

Mamiński przyznał, ze działka jest bardzo dobrze skomunikowana. - Są tory kolejowe, obok przebiega autostrada - opisał prezes. - Nie ukrywam, że działką zainteresowana jest także strona chińska. Według ich planów tam miałoby powstać centrum logistyczne dla tzw. jedwabnego szlaku - przyznał.

- Sprawa działki nadal jest jeszcze otwarta. Jesteśmy gotowi do różnych przedsięwzięć, ale nie takich, które zakładają sprzedaż nieruchomości - zaznaczył Mamiński.

Możliwość budowy Centralnego Węzła Logistycznego to jeden z kilkunastu projektów, przygotowywanych łącznie przez PKP SA oraz Pocztę Polską. - PP planuje tworzyć także małe punkty logistyczne w innych miastach. Prowadzimy szerokie dyskusje na ten temat. Z jednej strony otrzymujemy potrzeby Poczty Polskiej, na co nakładamy nasze możliwości gruntowe - mówił. Dodał, że już powołano zespoły robocze, które nad tym pracują.

Centralny Węzeł Logistyczny PP ma powstać w okolicach Łodzi. Na kilkudziesięciohektarowym terenie ma powstać nowoczesny węzeł logistyczny, przystosowany do sortowania tak listów, jak i paczek. Jak mówił w grudniu ub. roku członek zarządu PP Paweł Skoworotko "pod dachem, na kilkunastu hektarach, zainstalowane zostaną m.in. trzypoziomowe maszyny logistyczne najnowszej generacji". Węzeł ma ruszyć w 2021 roku.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl