- W obliczu radykalnych działań największych sieci supermarketów w Polsce, grupa kilkudziesięciu sadowników blokowała dziś centrum dystrybucyjne firmy Jeronimo Martins w Parzniewie. Monopolistyczna polityka sieci handlowych po raz kolejny zmierza do obniżenia cen jabłek deserowych dla producentów, które już dziś są na skandalicznie niskim poziomie. Galopujące koszty produkcji takie jak: prąd, paliwo, nawozy, środki ochrony roślin i siła robocza w połączeniu z niskimi cenami jabłek wielkimi krokami prowadzą do upadku tysięcy polskich gospodarstw – czytamy w oświadczeniu Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej.

Ich zdaniem, problem polega na braku zrozumienia i bezwzględnym wykorzystywaniu pozycji sieci handlowych, a wszystkie działania supermarketów prowadzone są pod przykrywką patriotyzmu konsumenckiego w celu osiągnięcia jak największych zysków, z pominięciem społecznej odpowiedzialności biznesu.

Czytaj więcej na DlaHandlu.pl

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl