PARTNERZY PORTALU

Przybywa firm w krakowskiej SSE

Przybywa firm w krakowskiej SSE
Pixabay
  • Autor: PAP
  • Dodano: 06 wrz 2017 14:10

Firma Pratt & Whitney Tubes, wytwarzająca części do silników lotniczych, otrzymała zezwolenie na rozbudowę fabryki w Niepołomicach k. Krakowa w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Zezwolenie otrzymała też firma technologiczna Akamai.

Jak poinformowała w środę Krystyna Sadowska ze spółki zarządzającej krakowską SSE, firma Pratt & Whitney Tubes zainwestuje w Niepołomicach minimum 20 mln zł w rozbudowę i wyposażenie działającego tam zakładu. Inwestycja zostanie przeprowadzona na należącej do spółki nieruchomości o powierzchni 2,3 ha, która została objęta statusem strefy na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 28 czerwca tego roku.

Pratt & Whitney Tubes, będąca częścią United Technologies Corporation, prowadzi działalność w zakresie wytwarzania precyzyjnych części do silników lotniczych, będąc głównym dostawcą koncernu Pratt & Whitney w zakresie zespołów rurowych. Profil produkcyjny firmy zakłada ponadto wytwarzanie komponentów dla spółek UTC w Polsce na największym w regionie Małopolski wydziale obróbki skrawaniem. Zakład produkcyjny w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej zatrudnia obecnie ponad 300 osób.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

W Krakowie nową inwestycję zadeklarowała firma technologiczna Akamai Technologies Poland - jedna ze spółek Grupy Akamai - światowego lidera w dostawie usług w chmurze do optymalizacji zabezpieczania treści oraz biznesowych aplikacji online. Akamai utworzy do 2019 roku 150 nowych miejsc pracy i utrzyma je do 2019 roku.

Jak przypomniała Sadowska, w tym roku zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał 14 zezwoleń upoważniających firmy do korzystania ze zwolnień podatkowych w związku z inwestycjami na obszarze specjalnej strefy ekonomicznej. W sumie od początku istnienia strefy wydano 250 zezwoleń.

Według danych na koniec czerwca tego roku przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie 4,6 mld zł, z czego 3,8 mld zł firmy już zainwestowały w nowe projekty realizowane na terenie strefy. Ogółem powstało 26,3 tys. miejsc pracy.

Krakowska specjalna strefa ekonomiczna składa się z 36 podstref znajdujących się na terenie 35 gmin. Obejmuje obecnie obszar ponad 949 ha na terenach województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.21.70
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!