PARTNERZY PORTALU

Rohlig Suus Logistics otwiera oddział w Zielonej Górze

Rohlig Suus Logistics otwiera oddział w Zielonej Górze
Zielona Góra okazała się być atrakcyjna dla Rohlig Suus Logistics. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 13 cze 2022 14:30

Rohlig Suus Logistics rozbudowuje sieć dystrybucji krajowej i otwiera oddział w Zielonej Górze.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 13 cze 2022 14:30
  • Rohlig Suus Logistics uruchomił nowy magazyn w Zielonej Górze przy ul. Nowy Kisielin – Nowa 3. 
  • Inwestycja ma zwiększyć potencjał operacyjny krajowej sieci dystrybucji.
  • Firma Rohlig Suus Logistics wybrała lokalizację w Zielonej Górze, żeby być bliżej klientów. 

Pandemia COVID-19 diametralnie odmieniła przyzwyczajenia zakupowe Polaków. Z dnia na dzień zaczęliśmy kupować większość produktów online. Zgodnie z prognozami przeprowadzonymi przez PwC, w 2026 r. wartość brutto polskiego rynku handlu e-commerce będzie na poziomie 162 mld zł, co oznacza średnioroczny wzrost o 12 proc. Największą zwyżkę sprzedaży online przewiduje się w kategorii produktów spożywczych oraz zdrowie i uroda. 

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Potencjał sektora e-commerce dostrzega również polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, który intensywnie rozwija możliwości operacyjne krajowej sieci dystrybucji, uruchamiając kolejne oddziały w perspektywicznych lokalizacjach. Jedną z nich jest województwo lubuskie, w którym w latach 2001-2019 wartość wzrostu PKB na jednego mieszkańca wyniosła średniorocznie 3-4 proc., co uplasowało ten region w drugiej najlepszej grupie regionów UE. Rozwojowi województwa sprzyja również bliskość zachodniej granicy kraju, zainteresowanie zagranicznych inwestorów oraz rozbudowana strefa ekonomiczna.

– Według raportu „E-commerce w Polsce”, aż 77 proc. internautów chociaż raz w 2021 r. dokonało zakupu, co oznacza wzrost w stosunku do 2020 r. o 4 p.p. Również w Rohlig Suus Logistics obserwujemy większe zainteresowanie zakupami online, np. w obszarze „home deliveries” urośliśmy o 16 proc. r/r. Tak dynamiczny rozwój e-commerce w ostatnich latach sprawił, że aby sprostać zapotrzebowaniu rynku i obecnym wymaganiom klientów, zagęszczamy sieć naszej dystrybucji, otwierając kolejne terminale. Wierzymy, że skokowy wzrost e-commerce w Polsce zobowiązuje operatorów logistycznych do większej bliskości z finalnym odbiorcą – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics

– Nowy oddział w Zielonej Górze nie tylko usprawni świadczone przez nas usługi, ale również pozwoli jeszcze efektywniej kosztowo realizować zlecenia. Inwestycja ta jest dla nas ważnym elementem w realizacji strategii rozwoju logistyki kontraktowej oraz pozwala nam na większą bliskość biznesów naszych klientów – dodaje.

Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics

Nowy obiekt polskiego operatora logistycznego, Rohlig Suus Logistics, to magazyn o klasie A i powierzchni blisko 3 tys. mkw., zlokalizowany w strefie ekonomicznej, zajmującej ponad 160 ha, w Nowym Kisielinie w Zielonej Górze. Magazyn logistyczny wyposażony jest w terminal przeładunkowy i ma na celu zwiększenie możliwości operacyjnych krajowej sieci dystrybucji firmy.

– Od dawna zauważamy logistyczne zapotrzebowanie regionu, które do tej pory realizowaliśmy korzystając z usług partnera. Własny oddział pięciokrotnie zwiększa nasze możliwości operacyjne i jest ważnym elementem w strategii rozwoju firmy w regionie. W pierwszej kolejności skupimy się na obsłudze lokalnych biznesów i drobnicy krajowej – mówi Katarzyna Rusin, dyrektor oddziału Poznań w Rohlig Suus Logistics.

Zielona Góra magazynami stoi

Zielona Góra jest istotnym miastem z punktu widzenia logistyki krajowej i międzynarodowej, m.in. ze względu na jego doskonałe skomunikowanie z systemem europejskich autostrad (drogi A2, A18). W okolicy przebiegają dwa korytarze Transeuropejskiej Sieci Transportowej – TEN-T: Bałtyk-Adriatyk i Morze Północne-Bałtyk. 

– Zielona Góra to niewątpliwie miasto z dużym potencjałem, znajdujące się w korzystnej lokalizacji geograficznej. Doskonałe skomunikowanie oraz bliskość dużych hubów przeładunkowych sprawiają, że nowy oddział pełni istotną rolę w organicznym wzroście firmy – dodaje Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

Magazyn w Zielonej Górze jest kolejną inwestycją firmy w ramach realizacji strategii o obecności jak najbliżej biznesów klientów. W ostatnim czasie polski operator logistyczny uruchomił oddział w Pilźnie w Czechach. Obecnie Rohlig Suus Logistics posiada 31 oddziałów.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.78.122
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!