• MDC² wspólnie z inwestorem, Generali Real Estate, realizuje projekt magazynowy w podkrakowskiej Skawinie o nazwie MDC² Park Kraków South.
  • Prace budowlane są zaawansowane: pierwszy budynek zostanie ukończony w III kw. 2023 r., a planowane zakończenie drugiego budynku (37 tys. mkw.) to I kw. 2024 r.
  • Pierwszy budynek (36,2 tys. mkw.) został w 100 proc. wynajęty najemcy z sektora technologii medycznych.

Nieruchomość, na której powstaje MDC² Park Kraków South, położona jest niecałe 2 km od węzła autostrady A4. Całość kompleksu obejmie teren o łącznej powierzchni 19 hektarów.

W ramach MDC² Park Kraków South powstaną trzy budynki, z których jeden o powierzchni ok. 36,2 tys. mkw. został już w całości wynajęty globalnej marce medycznej. W obiekcie zaplanowano szereg rozwiązań technologicznych, których celem jest minimalizacja emisji CO2 do środowiska: dachy zostaną przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych, w projekcie wykorzystane będzie oświetlenie typu LED,  a na terenie obiektu znajdą się ładowarki do pojazdów elektrycznych. Deweloper zaplanował system retencji wody deszczowej. Południowa, najbardziej nagrzewająca się fasada zostanie osłonięta przez ścianę roślin pnących, zimozielonych.

 

Dodatkowo w krakowskim obiekcie planowane jest zwiększenie izolacji ścian budynku do poziomu przewyższającego standard obiektów magazynowych. 95 proc. materiałów budowlanych używanych w projekcie może być poddane recyklingowi.

MDC² Park Kraków South, mat.pras.
MDC² Park Kraków South, mat.pras.

W otoczeniu budynków, na obszarze MDC² Park Kraków South, zaplanowana została strefa Rest & Move, czyli strefa relaksu i wypoczynku. Ideą projektu Rest & Move jest promocja zdrowego stylu życia i poprawa warunków pracy wszystkich, którzy korzystają z obiektów magazynowych dewelopera. Dookoła budynków powstaną różnorodne biologicznie tereny zielone.

MDC² Park Kraków South będzie zielony

MDC² certyfikuje budynki MDC² Park Kraków South do standardu BREEAM New Construction na poziomie co najmniej Excellent. 

Właścicielem projektu jest Generali Real Estate (poprzez paneuropejski Generali Real Estate Logistics Fund, GRELF), specjalizujący się w inwestycjach w sektorze logistycznym w całej Europie i zarządzany przez Generali Real Estate S.p.A. Società di gestione del risparmio. Deweloperem projektu jest MDC².

Zakończenie budowy pierwszego budynku planowane jest na III kwartał 2023 roku, a oddanie drugiego budynku (37 tys. mkw.) na I kwartał 2024 roku.

 

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl