PARTNERZY PORTALU

Rośnie Panattoni Park Piła. Wśród najemców Signify

Rośnie Panattoni Park Piła. Wśród najemców Signify
Powstaje Panattoni Park Piła. Ponad 30 tys. mkw. trafi pod obsługę Signify, dawnego Philips Lighting. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 25 maj 2022 14:42

Budowa Panattoni Park Piła o powierzchni ponad 44 tys. mkw. dopiero wystartowała, a już 90 proc. powierzchni zostało wynajęte.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 25 maj 2022 14:42
  • Panattoni Park Piła już prawie cały zapełniony.
  • 33,5 tys. mkw. zajmie operator logistyczny, który obsłuży Signify (dawniej Philips Lighting).
  • Nowa inwestycja Panattoni ma mieć ponad 44 tys. mkw.

W inwestycji zaimplementowane zostaną rozwiązania z zakresu energooszczędnego i inteligentnego oświetlenia oparte na systemie Philips Dynalite, które doskonale wpisują się w trendy Industry 4.0. Najemca skorzysta również z instalacji fotowoltaicznej, a zielone technologie pozwolą na uzyskanie certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przyszłość oświetlenia w Panattoni Park Piła. Technologia LED stała się w ostatnich latach akceleratorem oszczędności w nieruchomościach przemysłowych, a także kluczowym orężem w walce z nadmierną emisją CO2. Obiekt wyposażony w nowoczesny system sterowania oświetleniem pozwoli zaoszczędzić nawet 274 tony CO2 w skali roku. Ekologiczny rozwój tego segmentu napędza firma Signify (dawniej Philips Lighting) – globalny numer jeden w inteligentnym oświetleniu, który cały czas rośnie i stawia na polski rynek. Przedsiębiorstwo już na początku 2023 roku skorzysta z 33 tys. mkw. powierzchni w Panattoni Park Piła.

- Nowoczesne rozwiązania z zakresu oświetlenia mają kluczowe znaczenie dla zielonych zmian w sektorze obiektów przemysłowych. Dlatego cieszymy się, że operacje dla firmy Signify prowadzone będą właśnie w naszym obiekcie, który jednocześnie zostanie wyposażony w liczne technologie firmy. Panattoni Park Piła stanie się sceną, na której zobaczymy rozwiązania z zakresu nowoczesnego oświetlenia, które w najbliższych latach staną się standardem niejednego obiektu przemysłowego – mówi Andrzej Spiesz, Development Director w Panattoni.

Powierzchnia dla Signify wyposażona będzie w system sterowania oświetleniem Philips Dynalite, który zapewni detekcję ruchu i automatyczną regulację oświetlenia względem światła dziennego. Dodatkowo dane pochodzące z oświetlenia będą zbierane i wyświetlane w formie wykresów zużycia energii i zajętości w dedykowanym oprogramowaniu, wspierającym bieżące utrzymanie infrastruktury. Innowacją mają być też oprawy wyposażone w technologię, pozwalającą na lokalizację urządzeń w przestrzeni. Każda oprawa będzie stanowiła punkt nadający specjalny kod, odczytywany przez kamerę w urządzeniu mobilnym. Takie rozwiązanie pozwala zastąpić anteny radiowe i może być wykorzystywane w procesach kompletacji zamówień. Ponadto na obiekcie zostanie zastosowane oświetlenie cyrkularne. Oprawy zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami  gospodarki o obiegu zamkniętym, w celu minimalizacji odpadów i negatywnego wpływu na środowisko. Cechują się również jedną z najwyższych na rynków wydajnością, co przełoży się na niższe koszty utrzymania. Oświetlenie firmy Signify rozświetli zarówno wnętrze magazynu, jak i teren zewnętrzny. Operator logistyczny skorzysta także z systemu szybkiego ładowania wózków oraz z paneli fotowoltaicznych. Zielone rozwiązania pozwolą uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

W Panattoni Park Piła tradycja spotyka się z przyszłością. Piła od ponad 60 lat jest jednym z najważniejszych ośrodków produkcji elementów oświetlenia w Polsce. Od zakładów Lumen i Polam, przez przejęcie ich przez firmę Philips po jej transformację w Signify – będącego globalnym numerem jeden w oświetleniu konwencjonalnym, zintegrowanym oraz LED – oraz otwarcie Zakładu Opraw Oświetleniowych pod koniec ub. r. Ruszając z realizacją swojego pierwszego parku w Pile, Panattoni stworzyło możliwość na wsparcie bogatej tradycji i dostarczenie platformy dla implementacji najnowszych rozwiązań z zakresu oświetlenia przemysłowego.

Piła – na przecięciu szlaków, w drodze do największych rynków. Panattoni Park Piła powstaje w strategicznej lokalizacji - na przecięciu Drogi Krajowej 10, która biegnie niemal od samej stolicy, do zachodniej granicy za Szczecinem i DK11, która łączy północno-zachodnią i południową część kraju. Park znajdzie się niecałe 100 km od dwóch nieustannie rozwijających się rynków – Poznania i Bydgoszczy, 5 km od centrum Piły i zapewni m.in. sprawny dojazd komunikacją miejską z miasta. Kompleks zajmie ostatecznie 44 100 mkw. w ramach dwóch budynków i został już niemal w całości wynajęty. Nowoczesna powierzchnia w atrakcyjnej lokalizacji jest doskonałym wyborem zarówno dla firm logistycznych, czy e-commerce, jak i dla lokalnych przedsiębiorstw.

Panattoni Park Piła to pierwsza powierzchnia spekulacyjna realizowana przez dewelopera w tej lokalizacji. Wcześniej firma dostarczyła obiekt BTS dla Thule Group - światowego lidera w zakresie produktów ułatwiających transport przedmiotów. Realizacja powstała w Pile, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i zajęła 13 tys. mkw.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.147.7
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!