• Firma SWM Poland przedłużyła umowę na ponad 15,5 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej w Segro Logistics Park Stryków. 
  • Firma działa w parku Segro już od 2010 roku 
  • Najemca wykorzystuje wynajmowaną przestrzeń do produkcji i magazynowania zaawansowanych folii SWM, taśm klejących, pianek, siatek czy włókien. 

Firma SWM Poland jest obecna w Polsce już od 12 lat. Od 6 lipca 2022 roku przechodzi fuzję z firmą Neenah i pod nową nazwą Mativ zwiększy swój potencjał. Jej jedyna siedziba w kraju znajduje się w Segro Logistics Park Stryków, gdzie produkowany jest m.in. wysokogatunkowy, samogasnący papier. Mativ Poland wykorzystuje wiedzę inżynieryjną i najnowsze technologie, aby odpowiadać na najbardziej złożone potrzeby oraz wyzwania klientów. Klient Segro i jego spółki zależne prowadzą biznes na czterech kontynentach, w ponad 100 krajach i zatrudniają około 7500 osób na całym świecie.

- Przedłużenie umowy z Segro było formalnością. Nie wyobrażamy sobie prowadzenia naszego biznesu w innym miejscu, ze względu na świetną współpracę oraz lokalizację. O kontynuowaniu działalności w Segro Logistics Park Stryków zadecydowała również możliwość adaptacji przestrzeni do naszych potrzeb, która sprawdza się w codziennej działalności. Istotnym czynnikiem dla nas jest również bezpieczeństwo w ciągłości pracy, związane z gwarancją korzystnych cen energii, które Segro negocjuje z dostawcami w planie długoterminowym i zapewnia ich stały poziom dla klientów na kilka lat – mówi Marcin Adamowicz, Plant Manager, SWM Poland.

- Długoletnia współpraca Segro z SWM Poland świadczy o zaufaniu i zadowoleniu naszego klienta, co jest dla nas powodem do dumy. Obiekt został zaadaptowany pod indywidualne potrzeby klienta, a świetna lokalizacja magazynu – zaledwie 8 km od granic administracyjnych Łodzi oraz blisko autostrady A2, ułatwia znacząco komunikację i dystrybucję produktów – mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny Segro.

W transakcji pośredniczyła agencja AXI IMMO.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl