We wtorek wmurowano kamień węgielny w nowo budowanej części operacyjnej zakładu Sempertrans Bełchatów, który od 2000 roku jest częścią holdingu Semperit AG - poinformowała PAP reprezentująca spółkę Beata Woroniecka.

Sempertrans Bełchatów jest największym producentem taśm przenośnikowych z tekstylnymi i stalowymi wzmocnieniami w Polsce i jednym z największych w Europie. Odbiorcami jego wyrobów są przedsiębiorstwa przemysłu ciężkiego, m.in. kopalnie odkrywkowe, huty, cementownie, porty. W 2013 roku produkcja taśm w zakładzie przekroczyła 23 tys. ton.

Rozbudowa zakładu w Rogowcu k. Bełchatowa jest największą inwestycją austriackiej firmy. W nowym budynku o powierzchni 7,2 tys. m kw. zainstalowane zostaną nowoczesne linie technologiczne. Cała inwestycja o wartości ponad 40 mln euro ma przebiegać w dwóch etapach i umożliwi podwojenie zdolności produkcyjnych spółki. Pierwszy etap ma zostać ukończony w II kwartale 2015 roku.

Według przedstawicieli inwestora w fabryce zatrudnionych jest obecnie ponad 350 osób; ponad 100 pracuje też w firmie Stolin, która jest spółką córką Sempertrans. Po rozbudowie zakładu zatrudnienie ma się zwiększyć o ponad 50 osób - dodała Woroniecka.

Semperit AG działa w branży przemysłu gumowego i tworzyw sztucznych. Obecnie grupę tworzą 22 zakłady zlokalizowane na czterech kontynentach, które produkują m.in. rękawice i węże gumowe, taśmy przenośnikowe i produkty specjalnie formowane. Grupa zatrudnia w sumie ponad 10 tys. pracowników, a w 2012 roku wygenerowała zysk w wysokości 829 mln euro. Jej główna siedziba znajduje się w Wiedniu.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl