Ogłoszenia o możliwości wynajęcia centrum dystrybucyjnego Tesco BTS na Górnym Śląsku pojawiło się na specjalistycznych portalach pod koniec 2018 roku.

Obiekt ten został wybudowany dla Tesco przez Panattoni Europe i ma 57 tys. mkw. Obiekt został oddany do użytku w 2010 roku i obsługiwał 250 sklepów Tesco od Rzeszowa po Zieloną Gorę. Wartość inwestycji wyniosła wówczas 40 milionów euro. Magazyn zawiera m.in chłodnię o powierzchni 13 800 mkw. oraz pomieszczenie do mycia tac spożywczych, a także biura wystające poza obręb budynku. Parking mieści równocześnie 440 samochodów osobowych, 80 naczep oraz 36 TIR-ów. Obiekt jest wyposażony we własną stację paliw oraz warsztat i myjnię dla naczep.

W ogłoszeniu podano, że do wynajęcia są różne moduły magazynowe.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2016 roku Tesco uruchomiło trzecie centrum dystrybucyjne w Komornikach koło Poznania. Magazyn odpowiada za dostawy 12 tys. linii produktów do ponad 100 sklepów zlokalizowanych w zachodniej i północnej Polsce.

Więcej na DlaHandlu.pl

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl