PARTNERZY PORTALU

Thermosilesia buduje nowe biuro i hale produkcyjną w Rudzie Śląskiej

Thermosilesia buduje nowe biuro i hale produkcyjną w Rudzie Śląskiej
Nowy budynek Thermosilesia zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczn. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 20 maj 2022 13:15

Thermosilesia rozbuduje centrum logistyczne, postawi nowe biuro i halę produkcyjną. Inwestycja w Rudzie Śląskiej da 8 tys. mkw.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 20 maj 2022 13:15
  • W Rudzie Śląskiej powstanie hala do produkcji urządzeń Rotenso i nowy biurowiec, rozbudowane zostanie także centrum logistyczne.
  • Inwestycja da łącznie powierzchnie blisko 8 tys. mkw.
  • Nowy budynek Thermosilesia zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Inwestycja o łącznej powierzchni blisko 8 tys. mkw. jest związana m.in. z planami uruchomienia produkcji nowej grupy urządzeń Rotenso w Polsce. Projekt jest wspierany przez Norweski Mechanizm Finansowy 2014-2021 w ramach poddziałania Technologie przyjazne środowisku - Green growth.

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prace budowlane ruszyły z początkiem marca b.r. Inwestycja obejmuje budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej i biurowca oraz równolegle rozbudowę istniejącego centrum logistycznego wraz z zapleczem serwisowym dla należącej do Thermosilesia marki Rotenso. Nowe budynki mają zostać oddane do użytkowania już wiosną przyszłego roku.

- Decyzja o inwestycji była podyktowana utrzymującą się  od wielu lat wysoką dynamiką sprzedaży w grupie urządzeń Rotenso. Rosnące zapotrzebowanie na urządzenia klimatyzacyjne i grzewcze, oparte na odnawialnych źródłach energii, realizujemy obecnie posiłkując się magazynem zewnętrznym. Szybka rozbudowa centrum logistycznego jest więc koniecznością. Nowy biurowiec to priorytet, gdyż pozwoli zapewnić komfort pracy stale rosnącemu zespołowi (od początku b.r. zatrudnienie w spółkach grupy wzrosło o ponad 20 proc.). Budowa przeznaczonej na cele produkcji hali jest z kolei związana z końcowym etapem prac badawczo – rozwojowych prowadzonych nad nową grupą produktów marki Rotenso, a także planami uruchomienia produkcji w Polsce – wyjaśnia Piotr Pierzga prezes zarządu Thermosilesia.

Zdaniem zarządu Thermosilesia większa powierzchnia magazynowa zapewni dostępność towarów również w przypadku zachwiania łańcuchów dostaw, z czym boryka się większość branż. Rozbudowa części serwisowej ma zagwarantować odpowiednie wsparcie w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym dla urządzeń Rotenso, które od kilku lat sukcesywnie zwiększają udział w rynku.

- Od kliku lat zwiększamy moce produkcyjne, zatrudnienie, usprawniamy procedury, a także wprowadzamy nowe urządzenia klimatyzacyjne. Pompy ciepła Rotenso Aquami zdobyły już uznanie na rynku. Dywersyfikując działalność poprzez wprowadzenie kolejnych rozwiązań HVAC THERMOSILESIA stwarza bezpieczną perspektywę, dlatego, mimo świadomości ewentualnych ryzyk związanych z sytuacją geopolityczną, jestem przekonany, że inwestycja, którą rozpoczęliśmy zaprocentuje już niebawem – podsumowuje Piotr Pierzga.

Nowy budynek Thermosilesia zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 100 kWp, która w dużej mierze pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną w siedzibie THERMOSILESIA. Obiekt zostanie ponadto wyposażony w energooszczędny system klimatyzacji RVF Rotenso.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.114.32
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!