Umowa najmu dotyczy około 3,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej, wyposażonej w 5 doków przeładunkowych, bramę wjazdową oraz prawie 400 mkw. powierzchni biurowej.

Vesta Polska to firma oferująca usługi transportowo-spedycyjne, usługi Agencji Celnej oraz magazynowanie, konfekcjonowanie i składowanie towarów. - Bieżące zapotrzebowanie Vesta Polska dotyczące zwiększenia powierzchni magazynowej wynika z rozwoju firmy. Klient miał specjalistyczne wymagania co do wyposażenia magazynu w ponad przeciętną liczbę doków. Vesta Polska oczekiwała od Jartom znalezienia hali z obszernym placem manewrowym wraz z parkingiem na około 40 samochodów ciężarowych TIR - mówi Anna Mazepa - Specjalista ds. Klientów Kluczowych w Jartom.

Jak czytamy w komunikacie Jartomu, po przeanalizowaniu różnych rozwiązań, takich jak: budowa magazynu, zakup gotowego obiektu czy wynajem istniejącej powierzchni, podjęto decyzję o zawarciu kontraktu z firmą Prologis, największym dostawcą nieruchomości dystrybucyjnych w Polsce.
Vesta Polska jak i Prologis są stałymi partnerami Jartom od wielu lat. W bieżącym roku wspólne transakcje Jartom i Prologis przekroczyły 20 000 mkw.

Prologis jest właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości przemysłowych. Firma działa na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji posiada 20 parków logistycznych o łącznej powierzchni ponad 1.9 mln mlw.

Jartom Nieruchomości działa na rynku od 1992 roku. Specjalizuje się w wynajmie, sprzedaży i budowie obiektów magazynowych i produkcyjnych. Roczne transakcje Jartomu to ok. 200 tys. mkw powierzchni hal.

 

Magazyny, obiekty logistyczne, budynki produkcyjno-magazynowe oraz tereny inwestycyjne - zobacz oferty na PropertyStock.pl